У Софійському соборі 23 травня відбувся брифінг щодо початку унікальної реставрації мозаїк, фресок та олійного живопису собору. Це стало яка можливим завдяки гранту від кіпрського благодійного фонду A. G. Leventis Foundation.
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Національний заповідник \"Софія Київська\" підготував спеціальну новорічно-різдвяну програму з квестами, екскурсіями, майстер-класами, презентаціями для дітей і дорослих, що триватиме з 19 грудня 2018 до 20 січня 2019 р.
У соборі Святої Софії Київської розпочались реставраційні роботи, які дозволять побачити унікальні фрески та мозаїки храму очищеними від пилу та пізніших нашарувань, адже храму у 2011 році виповнилась тисяча років.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.
Фармацевтичні компанії ТДВ \"Інтерхім\" (Одеса) та ПрАТ \"Фармфірма \"Дарниця\" (Київ) спільно із благодійним фондом Zagoriy Foundation реалізували проект із осушення фундаментів і стін Софійського собору та прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою швейцарської технології BioDry.
Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
17 вересня 2019 року о 10.30 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться прес-конференція щодо інтерактивної дитячої книжки-путівника під назвою «Таємниці Київської Софії», створеної видавництвом «Балтія-Друк» в рамках конкурсної програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду.
На сьогоднішній день Софійський собор у Києві зберігає найбільший у світі комплекс світських фресок ХІ сторіччя. Тобто, це ті фрески, які відображають конкретне життя того часу, і їх можна вважати унікумами для храмових розписів. Про це Радіо Свобода повідомила доктор історичних наук, професор Надія Нікітенко, провідний науковець Національного заповідника «Софія Київська».
Цей проєкт Національного заповідника \"Софія Київська\" та видавництва “Балтія-Друк” не тільки в ігровій формі ознайомить дітей з видатною пам’яткою ХІ ст. - Софійським собором, а й стане додатковим матеріалом для методичних уроків у молодшій і середній школі.