У Києві 4 березня відбулося засідання Священного Синоду ПЦУ. Його учасники розглянули ініціативу Патріарха УГКЦ Святослава провести прощу до собору Софії Київської.
Почесний Патріарх ПЦУ Філарет не хоче, щоби греко-католики здійснювали прощу до храму святої Софії у Києві, заплановану на 7 квітня. Паломництво він називає «незвичним явищем» та вважає, що воно здатне викликати міжконфесійне...
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
У соборі Святої Софії Київської розпочались реставраційні роботи, які дозволять побачити унікальні фрески та мозаїки храму очищеними від пилу та пізніших нашарувань, адже храму у 2011 році виповнилась тисяча років.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.
У історичній резиденції київських митрополитів, розташованій поблизу Софійського собору у Києві, під головуванням митрополита Київського і всієї України Епіфанія триває засідання Священного Синоду Православної церкви...
Сьогодні, вкотре дивлячись в очі завойовникам, ми запитуємо в Господа: «Для чого Ти нас воскресив? Яким є Твій Промисел щодо нас?» На ці запитання Божественна Премудрість дає нам відповідь нашою власною Софією...
Під час археологічних розкопок на території Софії Київської виявили печатку часів Ярослава Мудрого, кістки жінки дохристиянського періоду, середньовічні монети та багато інших цікавих знахідок.
Фрагмент бронзового хоросу, освітлювального приладу кінця XVIII ст., та куля часів Другої світової — це перші знахідки, які вже вдалося відкопати співробітникам Національного заповідника «Софія Київська» від початку нових спелео-археологічних...
Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
17 вересня 2019 року о 10.30 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться прес-конференція щодо інтерактивної дитячої книжки-путівника під назвою «Таємниці Київської Софії», створеної видавництвом «Балтія-Друк» в рамках конкурсної програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду.
На сьогоднішній день Софійський собор у Києві зберігає найбільший у світі комплекс світських фресок ХІ сторіччя. Тобто, це ті фрески, які відображають конкретне життя того часу, і їх можна вважати унікумами для храмових розписів. Про це Радіо Свобода повідомила доктор історичних наук, професор Надія Нікітенко, провідний науковець Національного заповідника «Софія Київська».
Цей проєкт Національного заповідника \"Софія Київська\" та видавництва “Балтія-Друк” не тільки в ігровій формі ознайомить дітей з видатною пам’яткою ХІ ст. - Софійським собором, а й стане додатковим матеріалом для методичних уроків у молодшій і середній школі.