Біля Софії Київської археологи виявили язичницьке поховання
2018-09-18 14:01
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.
Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
У селі Шевченкове Івано-Франківської області археолог Юрій Лукомський вперше за 30 років відновив дослідження храму св. Пантелеймона, де науковці виявили досі невідомі поховання.
КИЇВ. 8 грудня. УНН. Російські археологи виявили у Воронезькій області поховання амазонки у головному уборі з дорогоцінних металів, яке датується другою половиною IV століття до нашої ери. Як повідомляється в пресрелізі Інституту археології РАН, останки амазонки знайшли під час дослідження курганного могильника Дівиця V, інформує УНН.
Фрагмент бронзового хоросу, освітлювального приладу кінця XVIII ст., та куля часів Другої світової — це перші знахідки, які вже вдалося відкопати співробітникам Національного заповідника «Софія Київська» від початку нових спелео-археологічних...
Під Софійським собором, на території якого у Будинку митрополита проходить засідання Синоду Православної Церкви України, зібралась акція на підтримку почесного патріарха Філарета.