Декомунізацію слід було проводити значно раніше. Адже весь тоталітарний антураж, який залишився після Радянського союзу, формує для людей стереотипи простору. Їх і потрібно було змінювати на більш національні чи...
Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
У Софійському соборі 23 травня відбувся брифінг щодо початку унікальної реставрації мозаїк, фресок та олійного живопису собору. Це стало яка можливим завдяки гранту від кіпрського благодійного фонду A. G. Leventis Foundation.
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
КИЇВ. 15 серпня. УНН. За результатами досліджень мозаїк, фресок та олійного живопису та реставраційних робіт у Софіївському соборі підтвердились здогадки про те, що пам’ятка мала двох замовників - Володимира Хрестителя і Ярослава Мудрого. Про це на прес-конференції в Києві розповіла генеральний директор Національного заповідника \"Софія Київська\" Неля Куковальська, передає кореспондент...
Президент Туреччини відзначений за визначний особистий внесок у зміцнення українсько-турецького міждержавного співробітництва, підтримку незалежності та територіальної цілісності України.
Національний заповідник \"Софія Київська\" підготував спеціальну новорічно-різдвяну програму з квестами, екскурсіями, майстер-класами, презентаціями для дітей і дорослих, що триватиме з 19 грудня 2018 до 20 січня 2019 р.
У соборі Святої Софії Київської розпочались реставраційні роботи, які дозволять побачити унікальні фрески та мозаїки храму очищеними від пилу та пізніших нашарувань, адже храму у 2011 році виповнилась тисяча років.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.