Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.
КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Столичний Голосіївський парк перевірять на наявність незаконних забудов та охоронних зон. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Держекоінспекції.
Під Софійським собором, на території якого у Будинку митрополита проходить засідання Синоду Православної Церкви України, зібралась акція на підтримку почесного патріарха Філарета.
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
КИЇВ. 15 серпня. УНН. За результатами досліджень мозаїк, фресок та олійного живопису та реставраційних робіт у Софіївському соборі підтвердились здогадки про те, що пам’ятка мала двох замовників - Володимира Хрестителя і Ярослава Мудрого. Про це на прес-конференції в Києві розповіла генеральний директор Національного заповідника \"Софія Київська\" Неля Куковальська, передає кореспондент...
Фармацевтичні компанії ТДВ \"Інтерхім\" (Одеса) та ПрАТ \"Фармфірма \"Дарниця\" (Київ) спільно із благодійним фондом Zagoriy Foundation реалізували проект із осушення фундаментів і стін Софійського собору та прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою швейцарської технології BioDry.
У соборі Святої Софії Київської розпочались реставраційні роботи, які дозволять побачити унікальні фрески та мозаїки храму очищеними від пилу та пізніших нашарувань, адже храму у 2011 році виповнилась тисяча років.