Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Минулого тижня стартували сезонні розкопки у Софії Київській. Нещодавно археологам вдалося знайти унікальну монету, а пізніше вони виявили грандіозне відкриття – муровану з плінфи монументальну споруду ХІІ ст.
Знайдену бронзову печатку дослідники спочатку вважали власністю Ярослава Мудрого. Однак, зараз схиляються до думки, що вона могла належати Юрію Долгорукому.
У соборі Святої Софії Київської розпочались реставраційні роботи, які дозволять побачити унікальні фрески та мозаїки храму очищеними від пилу та пізніших нашарувань, адже храму у 2011 році виповнилась тисяча років.
12 червня постійно діючою робочою групою з організації проведення демонтажів тимчасових споруд, які влаштовані на земельних ділянках комунальної власності без відповідних документів, демонтовано рекламні засоби: банер і два рекламних щити, розміщені на стінах будинку №19 на бульварі Т....
Під Софійським собором, на території якого у Будинку митрополита проходить засідання Синоду Православної Церкви України, зібралась акція на підтримку почесного патріарха Філарета.
17 вересня 2019 року о 10.30 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться прес-конференція щодо інтерактивної дитячої книжки-путівника під назвою «Таємниці Київської Софії», створеної видавництвом «Балтія-Друк» в рамках конкурсної програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду.
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
Серед раритетів – привілей Київському митрополиту Йосифу Другому на підтвердження прав Православної церкви 1511 року, написаний староукраїнською мовою»
На сьогоднішній день Софійський собор у Києві зберігає найбільший у світі комплекс світських фресок ХІ сторіччя. Тобто, це ті фрески, які відображають конкретне життя того часу, і їх можна вважати унікумами для храмових розписів. Про це Радіо Свобода повідомила доктор історичних наук, професор Надія Нікітенко, провідний науковець Національного заповідника «Софія Київська».
Цей проєкт Національного заповідника \"Софія Київська\" та видавництва “Балтія-Друк” не тільки в ігровій формі ознайомить дітей з видатною пам’яткою ХІ ст. - Софійським собором, а й стане додатковим матеріалом для методичних уроків у молодшій і середній школі.