КИЇВ. 14 січня. УНН. Очолюване Олександром Ткаченком Міністерство культури і інформполітики самоусунулася від проблеми неконтрольованої забудови охоронної зони Лаври-Софії Київської, що знаходиться під захистом ЮНЕСКО. Це випливає із заяви заступниці Ткаченка Світлани Фоменко на офіційному сайті міністерства, передає УНН з посиланням на delo.ua.
На сьогодні жодне з міст-мільйонників в Україні не внесло зміни до генеральних планів населених пунктів згідно з новими ДБН «Планування і забудова територій». І якщо до кінця 2020 року чинні геплани не будуть оновлені відповідно до цих норм, в Україні потрібно ввести мораторій на нову забудову.
Київрада визнала такими, що не відповідають інтересам територіальної громади земельні відводи на території Протасового Яру, зроблені у 2007-2012 роках, тут планують створити регіональний ландшафтний парк. Відповідне рішення ухвалила 28 липня Київська міська рада, повідомили у
«Також депутати скасували зміни до Генерального плану Києва та Програми розвитку зеленої зони, якими земельні...
17 вересня 2019 року о 10.30 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відбудеться прес-конференція щодо інтерактивної дитячої книжки-путівника під назвою «Таємниці Київської Софії», створеної видавництвом «Балтія-Друк» в рамках конкурсної програми «Створюємо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду.
«Знайдена споруда була побудована у ХІІ сторіччі, через сотню років після зведення Софіївського собору, її призначення досі невідоме» – історик В’ячеслав Корнієнко
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Серед раритетів – привілей Київському митрополиту Йосифу Другому на підтвердження прав Православної церкви 1511 року, написаний староукраїнською мовою»
Фармацевтичні компанії ТДВ \"Інтерхім\" (Одеса) та ПрАТ \"Фармфірма \"Дарниця\" (Київ) спільно із благодійним фондом Zagoriy Foundation реалізували проект із осушення фундаментів і стін Софійського собору та прилеглих монастирських споруд від надмірної вологи за допомогою швейцарської технології BioDry.