Велика палата Конституційного Суду України на засіданні у вівторок розглянула подання щодо конституційності закону про державну мову, рішення не ухвалено, повідомили агентству \"Інтерфакс-Україна\" в прес-службі КС.
КИЇВ. 3 листопада. УНН. Велика палата Конституційного Суду України сьогодні, 3 листопада, розглядала справу за конституційним поданням 51 народного депутата щодо конституційності закону про українську мову, однак, не ухвалила рішенні і продовжить його розгляд на одному з наступних засідань. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу КСУ.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до суддів Конституційного Суду України із закликом під час розгляду закону \"Про забезпечення функціонування української мови як державної\" проявити державну позицію й ухвалити рішення на користь національних інтересів України.
Конституційний Суд України (КС) спростовує інформацію, поширену в ЗМІ, щодо скасування закону про українську мову 3 листопада, повідомляє прес-служба КС.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики ухвалив рішення не розглядати зміни до закону №2704-VIII \"Про забезпечення функціонування української мови як державної\" до висновку Конституційного Суду.
Внесення змін до закону про державну мову перебуває в компетенції президента України Володимира Зеленського, підкреслює глава партії \"Слуга народу\" Дмитро Разумков.
Предстоятель Православної Церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній привітав українців з набранням чинності закону про державну мову в Україні.
14,8% українців зазначають, що української мови в їхньому житті стало більше після ухвалення закону \"Про забезпечення функціонування української мови як державної\" у квітні 2019 року, 23% - що ненабагато більше, 4,2% - що української в їхньому житті стало менше, а у 52% нічого не змінилося.
Рекомендації Комісії за демократію через право Ради Європи (Венеціанська комісія) про закон України про державну мову вимагають ґрунтовного аналізу, після якого можна буде приймати якісь рішення, заявляє глава комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформполітики Олександр Ткаченко (фракція \"Слуга народу\").