КС спростовує інформацію щодо скасування закону про українську мову
2020-11-02 15:30
Конституційний Суд України (КС) спростовує інформацію, поширену в ЗМІ, щодо скасування закону про українську мову 3 листопада, повідомляє прес-служба КС.
Велика палата Конституційного Суду України на засіданні у вівторок розглянула подання щодо конституційності закону про державну мову, рішення не ухвалено, повідомили агентству \"Інтерфакс-Україна\" в прес-службі КС.
КИЇВ. 11 березня. УНН. Цього тижня парламентарі мають плідно попрацювати над законом про мови із тим, щоб розглянути більше 2000 правок до нього. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій під час погоджувальної ради у парламенті, передає кореспондент...
КИЇВ. 26 квітня. УНН. У Верховній Раді зареєстровано вже чотири постанови щодо скасування закону про мову. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій з президії сесійної зали, передає кореспондент УНН.
Віце-прем\'єр України Павло Розенко вважає неприйнятним можливе скасування закону про українську мову, про що говорив співвласник групи \"Квартал 95\" Борис Шефір.
До Верховної Ради внесено проект закону про визнання таким, що втратив чинність, закону \"Про забезпечення функціонування української мови як державної\".
Закон \"Про функціонування української мови як державної\" опублікований в четвер на сайті офіційного видання Верховної Ради - газети \"Голос України\". Закон, за винятком окремих його положень, почне діяти через два місяці після публікації.
Європейська Комісія має намір вивчити й дати свою оцінку ухваленому Верховною Радою України закону про функціонування української мови як державної, сказала речник високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич.
Позафракційний народний депутат, співзасновник партії \"Опозиційна платформа - За життя\" Юрій Бойко заявив, що має намір ініціювати звернення до Конституційного Суду для визнання неконституційним закону про функціонування української мови як державної.
Представники МЗС та Міносвіти двох країн домовилися про зустріч в червні. У переговорах також візьмуть участь представники угорської громади Закарпаття.
Громадяни повинні знати, що законопроект про мову не стосується їхнього приватного й релігійного життя. Тобто, якщо ви у своєму Фейсбуці або зі своїми рідними, близькими, або з колегами захочете розмовляти будь-якою мовою, чи то польською, чи китайською, чи російською, то ніхто вас за це не буде карати, таврувати і висилати до Сибіру. Це треба...
Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні надала українській владі свої рекомендації до закону \"Про забезпечення функціонування української мови як державної\", повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.