Храм Святого Пантелеймона в селі Шевченкове Галицького району – пам’ятка національного значення доби Давнього Галича, її збудував князь Роман Мстиславович 1194 року. Недавно відновили археологічні дослідження храму і вже є нові відкриття.
Поховання залізної доби, в якому були зброя та колісниця, виявили археологи в місті Корінальдо недалеко від Адріатичного узбережжя в Центральній Італії.
У Суботові Чигиринського району на Черкащині під Іллінською церквою знайшли пдземний склеп, який, на думку фахівців, може виявитися місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького та його сина.
КИЇВ. 8 грудня. УНН. Російські археологи виявили у Воронезькій області поховання амазонки у головному уборі з дорогоцінних металів, яке датується другою половиною IV століття до нашої ери. Як повідомляється в пресрелізі Інституту археології РАН, останки амазонки знайшли під час дослідження курганного могильника Дівиця V, інформує УНН.
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.
Унікальні старовинні артефакти розкопали на Черкащині. Менш ніж на метровій глибині знайшли фрагменти посуду як дохристиянської епохи, так і середніх віків. Найцінніша знахідка - гончарна піч початку 18 століття.
На Легедзинському некрополі черняхівської культури (3-4 ст. н.е.), що у Черкаській області, археологи натрапили на нетипове поховання молодої жінки – обличчям вниз з закинутою за спину рукою. В могилі був повністю відсутній поховальний...
Вчені в одній з печер виявили ліжка стародавніх людей, зроблені з трав. З\'ясувалося, що наші предки використовували камфорне дерево, щоб відлякувати комах.