КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Єгипетські археологи розкопали ще одне кладовище стародавніх трун у великому некрополі на південь від Каїра. Про це повідомляє The Independent із посиланням на владу Єгипту, передає УНН.
У Суботові Чигиринського району на Черкащині під Іллінською церквою знайшли пдземний склеп, який, на думку фахівців, може виявитися місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького та його сина.
Храм Святого Пантелеймона в селі Шевченкове Галицького району – пам’ятка національного значення доби Давнього Галича, її збудував князь Роман Мстиславович 1194 року. Недавно відновили археологічні дослідження храму і вже є нові відкриття.
Поховання залізної доби, в якому були зброя та колісниця, виявили археологи в місті Корінальдо недалеко від Адріатичного узбережжя в Центральній Італії.
Басаннію – місто, що зникло з карт понад 2 тисячі років тому, відкрили польські археологи в Албанії. Ймовірно, римляни зруйнували фортеці ще на початку нашої ери. Досі ці руїни вважалися природними спустошеннями гірських порід.
Вікінги – одна з найбільш войовничих і загадкових епох, таємниці якої продовжують доходити до нас досі. Так, в легендарному заповіднику Бюрре, що прославився на всю Європу як найбільший збір королівських поховань, виявили стародавнє судно скандинавських завойовників. Воно зроблене з дерева, його довжина 15 метрів, і датується знахідка 700-1100 років до н. е.
Під час розкопок в провінції Хейлунцзян були знайдені кільцеподібні траншеї, що нагадують фортечні рови, які ймовірно використовувалися для оборонних цілей.
КИЇВ. 8 грудня. УНН. Російські археологи виявили у Воронезькій області поховання амазонки у головному уборі з дорогоцінних металів, яке датується другою половиною IV століття до нашої ери. Як повідомляється в пресрелізі Інституту археології РАН, останки амазонки знайшли під час дослідження курганного могильника Дівиця V, інформує УНН.