Археологи, які проводили розкопки на території валів фортеці св. Єлизавети у Кропивницькому, несподівано виявили не лише речі XVIII століття, а й артефакти віком у понад 2 тис. років.
Археологічні роботи і дослідження проводяться у рамках Програми охорони пам’яток історії та культури у місті Запоріжжя 2018-2022 роки, яку ініційовано міським головою Запоріжжя.
Храм Святого Пантелеймона в селі Шевченкове Галицького району – пам’ятка національного значення доби Давнього Галича, її збудував князь Роман Мстиславович 1194 року. Недавно відновили археологічні дослідження храму і вже є нові відкриття.
Поховання залізної доби, в якому були зброя та колісниця, виявили археологи в місті Корінальдо недалеко від Адріатичного узбережжя в Центральній Італії.
У Суботові Чигиринського району на Черкащині під Іллінською церквою знайшли пдземний склеп, який, на думку фахівців, може виявитися місцем поховання гетьмана Богдана Хмельницького та його сина.
На вулиці Щекавицькій в столиці віднайшли залишки давньоруської цивілізації ХІІ–ХІІІ століть та особисті речі староруських князів, а також вулицю XVII- ХІХ століть.
КИЇВ. 8 грудня. УНН. Російські археологи виявили у Воронезькій області поховання амазонки у головному уборі з дорогоцінних металів, яке датується другою половиною IV століття до нашої ери. Як повідомляється в пресрелізі Інституту археології РАН, останки амазонки знайшли під час дослідження курганного могильника Дівиця V, інформує УНН.
Археологи, які проводять розкопки біля стін Софійського собору, виявили: монети, кераміку і навіть поховання старіше за сам собор. Про це повідомляє Історична правда.