У Венеціанській комісії (ВК) заявляють, що влада України має прагнути балансу в мовній політиці для того, щоб мовна проблема не стала джерелом міжетнічної напруженості в Україні. Цього досі не зроблено, зокрема і в нещодавньому законі про державну мову.
Верховна Рада продовжила до 2023 року можливість представникам національних меншин здобувати середню освіту мовою відповідної нацменшини з поступовим переходом на українську.
Чому одразу у 28 статтях законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної згадуються мови національних меншин? У такому випадку необхідно ухвалювати не законопроект №5670-д, а інший – той, де буде сказано, що це закон про державний статус української мови та застосування інших...
КИЇВ. 25 квітня. УНН. Голова Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Микола Княжицький заявив, що через півроку буде ухвалено законодавство про захист мов національних меншин та корінних народів. Про це він повідомив на пленарному засіданні перед ухваленням закону про забезпечення функціонування української мови як державної, передає кореспондент УНН.
В Раді заявили, що робити окремий закон про мови нацменшин не потрібно. Але взагалі прийнятий за радянських часів закон про нацменшини вже застарів.
Про це РБК-Україна повідомив голова комітету Ради з питань прав людини, реінтеграції окупованих територій та національних меншин Дмитро Лубінець.
Він заявив, що комітет розробить один комплексний документ...
КИЇВ. 7 липня. УНН. У законі “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” предметом правового регулювання є забезпечення функціонування саме української мови, а не правовий статус інших мов. Про це під час розгляду справи про конституційність закону про мови сказав представник Президента в КСУ України Федір Веніславський, передає кореспондент УНН.
У Європейському Союзі закликають Україну дотриматися права національних меншин та імплементувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону \"Про освіту\".