КИЇВ. 19 листопада. УНН. Дослідники з Сассекського університету, що в Німеччині, знайшли спосіб створити голограми, які можна не тільки бачити, а й почути і навіть відчути на дотик. Про це пише УНН з посиланням на опубліковану статтю про пристрій “Мультимодальний дисплей акустичних пасток” (MATD) в журналі Nature.
Група інженерів з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха представила робота, здатного вирізати фігури складної форми з пінополістиролу. Статтю з описом робота планується представити на конференції SIGGRAPH 2020.
Науковий співробітник Центру електронної мікроскопії університету МакМастера (Канада) Тревіс Касагрейнд вручну створив найменший будинок у світі. Він вирізав його променем заряджених іонів галію на кремнієвому кристалі.
Винахід може заощадити мільярди доларів на лікуванні і страховці літніх людей, оскільки падіння - основна причина смерті людей похилого віку, вважають його автори.
Інженери з інституту Макса Планка продемонстрували технологію, яка дозволяє без додаткових позначок на тілі людини створити її 3D-модель і відновити рухи в просторі за допомогою однієї камери. Короткий опис технології опубліковано на сайті...
Нові технології 3D-друку здатні творити справжні чудеса. Це і бунки, і дешеве м\'ясо для космонавтів, і людські органи. Стартап з Німеччини повідомляє, що надрукував спортивний електромобіль з автономним управлінням.
Протягом червня-жовтня 2020 р. Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» за підтримки Українського культурного фонду реалізовано грантовий проєкт «Історія на дотик: Чигиринська фортеця». Він спрямований на покращення доступу до історико-культурної спадщини Чигиринщини для людей з порушеннями зору.
Інженери бразильської авіабудівної корпорації Embraer створили футуристичний проєкт транспорту майбутнього під назвою Pulse, який може бути реалізований до 2070 року.