Якщо ви проживали в Україні на постійній основі і виїхали з країни, щоб уникнути війни з 24 лютого 2022 року, ви маєте право на тимчасовий захист у будь-якій країні ЄС.
Европейский союз ввел механизм "временной защиты" для граждан Украины, которые спасаются от войны с Россией на территории стран ЕС. Он не ограничивает возможность получить статус беженца, но дает гораздо больше прав.
КИЇВ. 5 листопада. УНН. Тимчасовий захист для українців у Фінляндії автоматично має продовжиться ще на рік – як очікується, нові документи оформлювати не буде потрібно, повідомляє Yle, пише УНН.
Євросоюз запровадив тимчасовий захист для людей з України, які рятуються від російської війни. DW пояснює, на кого він поширюється, як ним скористатися, які права він надає та як перетинати кордон у ЄС.
Українці, які повернулись додому з країн ЄС, повинні відмовитись від статусу тимчасового захисту. Але зможуть у будь-який час відновити його, якщо вирішать знову поїхати з України.
Прихисток у Чехії отримали майже пів мільйона українців. Біженці продовжують обирати цю країну – у 2023 році на отримання тимчасового захисту подалися майже 30 тисяч українців.
КИЇВ. 27 жовтня. УНН. За 2015 рік майже півмільйона українців отримали посвідку на проживання в країнах ЄС, що є найбільшим показником у порівнянням з громадянами інших країн, передає УНН з посиланням на дані Євростату.