Українці можуть скористатися одним із правових статусів, передбачених міжнародним захистом в країнах Євросоюзу – можуть отримати тимчасовий захист або статус біженця.
Чим відрізняється тимчасовий захист від статусу біженця, розбираємось разом с ТСН.ua
Якщо ви проживали в Україні на постійній основі і виїхали з країни, щоб уникнути війни з 24 лютого 2022 року, ви маєте право на тимчасовий захист у будь-якій країні ЄС.
Євросоюз запровадив тимчасовий захист для людей з України, які рятуються від російської війни. DW пояснює, на кого він поширюється, як ним скористатися, які права він надає та як перетинати кордон у ЄС.
Українці, які повернулись додому з країн ЄС, повинні відмовитись від статусу тимчасового захисту. Але зможуть у будь-який час відновити його, якщо вирішать знову поїхати з України.
КИЇВ. 5 листопада. УНН. Тимчасовий захист для українців у Фінляндії автоматично має продовжиться ще на рік – як очікується, нові документи оформлювати не буде потрібно, повідомляє Yle, пише УНН.
Міністерство внутрішніх справ Чехії розширило список безпечних країн, включивши до нього, зокрема, Україну. Це вплине на отримання політичного притулку для українців у Чехії.
Европейский союз ввел механизм "временной защиты" для граждан Украины, которые спасаются от войны с Россией на территории стран ЕС. Он не ограничивает возможность получить статус беженца, но дает гораздо больше прав.