Якщо ви проживали в Україні на постійній основі і виїхали з країни, щоб уникнути війни з 24 лютого 2022 року, ви маєте право на тимчасовий захист у будь-якій країні ЄС.
Европейский союз ввел механизм "временной защиты" для граждан Украины, которые спасаются от войны с Россией на территории стран ЕС. Он не ограничивает возможность получить статус беженца, но дает гораздо больше прав.
КИЇВ. 5 листопада. УНН. Тимчасовий захист для українців у Фінляндії автоматично має продовжиться ще на рік – як очікується, нові документи оформлювати не буде потрібно, повідомляє Yle, пише УНН.
КИЇВ. 9 травня. УНН. Єврокомісія рекомендувала країнам Шенгенської зони подовжити тимчасові обмеження на подорожі до ЄС з третіх країн на 30 днів - до 15 червня. Причиною запроваджених обмежень є пандемія хвороби COVID-19, яку викликає новітній коронавірус. Про це повідомляє УНН з посиланням на DW.
Євросоюз подовжить термін дії цифрових паспортів вакцинації проти COVID-19 (EUDCC) ще на рік - до червня 2023 року. Термін дії чинних ковід-паспортів завершується 30 червня.
Євросоюз запровадив тимчасовий захист для людей з України, які рятуються від російської війни. DW пояснює, на кого він поширюється, як ним скористатися, які права він надає та як перетинати кордон у ЄС.
Українці, які повернулись додому з країн ЄС, повинні відмовитись від статусу тимчасового захисту. Але зможуть у будь-який час відновити його, якщо вирішать знову поїхати з України.
Через непростий опалювальний сезон, який очікує українців цьогоріч та через безпекові ризики у зв'язку з війною кількість біженців у Європі може значно зрости. Крім цього, повернутися з України до ЄС мають право ті громадяни, які отримали статус тимчасового захисту в одній з європейських країн.
КИЇВ. 15 жовтня. УНН. Президент США Барак Обама збирається у четвер, 15 жовтня, зробити офіційну заяву про те, що США подовжить перебування своїх військ у Афганістані, які повинні були бути відведені до 2016 року. Про це заявили високопоставлені чиновники Білого дому, повідомляє Reuters, передає...
Українці можуть скористатися одним із правових статусів, передбачених міжнародним захистом в країнах Євросоюзу – можуть отримати тимчасовий захист або статус біженця.
Чим відрізняється тимчасовий захист від статусу біженця, розбираємось разом с ТСН.ua
КИЇВ. 1 грудня. УНН. Уряд Чехії може продовжити українськими біженцями візи тимчасового захисту до кінця березня 2024 року. Наразі візи для українців дійсні до березня 2023 року. Про це повідомляє УНН з посиланням на Radio Prague.