У НБУ назвали низку причин, які викличуть зростання інфляції в першій половині року, однак, у другому півріччі вони вичерпаються, і продовольча інфляція сповільниться.
КИЇВ. 12 травня. УНН. У квітні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 8,8% (8,6% – у березні). У місячному вимірі ціни зросли на 1,0%.Про це УНН повідомили у прес-службі НБУ.
Зниження інфляції відбулося завдяки розширенню пропозиції продуктів харчування, внаслідок більш сприятливих погодних умов і збільшення імпорту, повідомили в Нацбанку.
КИЇВ. 5 вересня. УНН. Національний банк України прогнозує зниження інфляції в серпні, однак показник все ще залишатиметься вище прогнозованого. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час брифінгу в Києві, передає кореспондент УНН.
У Національному банку України прийняли рішення повільно знижувати облікову ставку через високий тиск на інфляцію в країні, а також через зростання заробітних плат, яке не збігається з підвищенням продуктивності праці.
Жорстка монетарна політика Національного банку України стала головною причиною уповільнення інфляції за підсумками 2018 року до п'ятирічного мінімуму - 9,8%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на коментар
Як зазначили в НБУ, зниження інфляції свідчить про розворот тренду зростання інфляції, який спостерігався у 2017 році, та послаблення фундаментального інфляційного тиску на...
Національний банк очікує зниження інфляції до кінця наступного року до 6,3% та її входження в межі цільового діапазону на рівні 5% плюс/мінус 1 п. п. в І кварталі 2020 року.
Зниження облікової ставки НБУ до 6% ще не повністю відбилося в ставках по депозитах. Слідом за зниженням ставок за депозитами очікується і зниження ставок по кредитах.