У серпні фактична споживча інфляція (2,5%) залишалася нижчою за цільовий діапазон Національного банку 5% ± 1 в.п, Однак із пожвавленням споживчого попиту та економічної активності на тлі низької бази порівняння минулого року очікується, що вона повернеться у межі цільового діапазону до кінця року.
КИЇВ. 6 червня. УНН. Споживча інфляція протягом двох останніх місяців зростала швидшими ніж очікувалося, темпами через тимчасові фактори - зростання цін на деякі овочі і пальне, однак вже у другому півріччі їх вплив буде нівельовано. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-службу Національного банку України.
КИЇВ. 11 грудня. УНН. Базова інфляція у листопаді 2018 року прискорилась до 8,9%. Національний банк України випустив коментар щодо інфляційної динаміки. Про це із посиланням на дані Регулятора, повідомляє УНН.
Традиційно високий обсяг витрат з держаного бюджету наприкінці року може посилювати інфляційний та девальваційний тиск. Це ж стосується бюджетних витрат наступного року.
КИЇВ. 9 жовтня. УНН. Інфляція на споживчому ринку у вересні 2019 р. порівняно із серпнем 2019 р. становила 0,7%, станом на серпень показник інфляції склав 0,3%. Про це повідомила Державна служба статистики, передає УНН.
У НБУ назвали низку причин, які викличуть зростання інфляції в першій половині року, однак, у другому півріччі вони вичерпаються, і продовольча інфляція сповільниться.
КИЇВ. 17 квітня. УНН. На тлі пандемії коронавірусної інфекції в Україні очікується зростання інфляції. Про це йдеться у новому консенсус-прогнозі на 2020-2021 роки, оприлюдненому Мінекономрозвитку, передає УНН.
КИЇВ. 23 липня. УНН. Інфляція в Україні продовжує поступово прискорюватися, хоча й перебуває нижче цільового діапазону у 5%. Про це сказав голова Національного банку України Кирило Шевченко на брифінгу у четвер, передає кореспондент УНН.
До кінця 2020 року на динаміку інфляції впливатиме посилення ролі кредитного каналу емісії грошей. Цей механізм буде використовуватися для підтримання бізнесу та запровадження антикризових заходів.