КИЇВ. 30 вересня. УНН. Споживчі ціни у серпні очікувано знижувались через сезонність, у річному вимірі ріст інфляції прискорився до 2,5%, при цьому уже на початок наступного року насичення економіки грошима може чинити більший тиск на рівень інфляції. Про це йдеться у огляді інфляції за серпень від Мінекономіки, передає УНН.
У НБУ назвали низку причин, які викличуть зростання інфляції в першій половині року, однак, у другому півріччі вони вичерпаються, і продовольча інфляція сповільниться.
Національний банк очікує зниження інфляції до кінця наступного року до 6,3% та її входження в межі цільового діапазону на рівні 5% плюс/мінус 1 п. п. в І кварталі 2020 року.
Традиційно високий обсяг витрат з держаного бюджету наприкінці року може посилювати інфляційний та девальваційний тиск. Це ж стосується бюджетних витрат наступного року.
Споживчі ціни в Україні у березні 2020 року порівняно з лютим, виросли на 0,8%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Державну службу
При цьому в січні ціни зросли на 0,2%, а в лютому була зафіксована дефляція
За даними статистичного відомства, з початку 2020 року ціни в Україні зросли на
При цьому в річному вимірі (до березня 2019 року)...
Національний банк України (НБУ) очікує, що Україна зможе отримати схвалення нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на початку 2020 року. Про це сьогодні на брифінгу сказав голова НБУ Яків Смолій, передає кореспондент РБК-Україна.
Як зазначив глава НБУ, внутрішній графік МВФ так побудований, що програма не зможе бути схвалена в 2019 році...
Кабінет Міністрів України очікує, що до 2021 року середньорічний курс гривні стосовно долара досягне позначки 31,8 грн/$, а зростання економіки прискориться до 6,3%.