КИЇВ. 30 вересня. УНН. Споживчі ціни у серпні очікувано знижувались через сезонність, у річному вимірі ріст інфляції прискорився до 2,5%, при цьому уже на початок наступного року насичення економіки грошима може чинити більший тиск на рівень інфляції. Про це йдеться у огляді інфляції за серпень від Мінекономіки, передає УНН.
До кінця 2020 року на динаміку інфляції впливатиме посилення ролі кредитного каналу емісії грошей. Цей механізм буде використовуватися для підтримання бізнесу та запровадження антикризових заходів.
У серпні фактична споживча інфляція (2,5%) залишалася нижчою за цільовий діапазон Національного банку 5% ± 1 в.п, Однак із пожвавленням споживчого попиту та економічної активності на тлі низької бази порівняння минулого року очікується, що вона повернеться у межі цільового діапазону до кінця року.
КИЇВ. 28 вересня. УНН. У Міністерстві економічного розвитку прогнозую, що до кінця року інфляція прискориться, передає УНН з посиланням на дані міністерства.
КИЇВ. 18 липня. УНН. Інфляція в Україні до кінця року знизиться до 6,3% через жорсткі монетарні умови. Про це заявив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу, передає кореспондент УНН.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України планує переглянути макроекономічний прогноз раніше за термін - на початку 2020 року, а Національний банк України (НБУ) - в установленому порядку, тобто наприкінці січня, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов у Facebook.
Національний банк прогнозує, що інфляція увійде в межі цільового діапазону в І кварталі 2020 року і досягне середньострокової цілі 5,0% в кінці 2020 року.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства прогнозує зростання ВВП у 2021 році на 4,6% за інфляції 7,3%, зазначено в проекті відповідної постанови, який значиться в порядку денному Кабінету Міністрів у середу.
КИЇВ. 13 грудня. УНН. Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України не виключає тимчасового послаблення курсу гривні на початку 2020 року. Відповідний документ був розміщений на сайті Мінекономіки, передає УНН.