Проблематика вивчення середньовічного Галича знайшла своє відображення у найрізноманітніших галузях історичної науки. Проте, однією з найцікавіших та малодосліджених видається нам тема церковного життя столиці Галицької землі.
У селі Шевченкове Івано-Франківської області археолог Юрій Лукомський вперше за 30 років відновив дослідження храму св. Пантелеймона, де науковці виявили досі невідомі поховання.
У місті Галичі, що на Івано-Франківщині, встановлять пам’ятний знак на місці, де колись стояла кенаса. Така ініціатива надійшла від нащадків галицьких караїмів.
Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради оголосило тендер у системі ProZorro на реставраційно-ремонтні роботи приміщень пам\'ятки архітектури місцевого значення – колишніх келій костелу Казимира на вул. М. Кривоноса, 1, які переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2020 року.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла хочуть створити власний архів із унікальними фотографіями та спогадами про його життя. Відтак всіх небайдужих львів’ян просять поділитися сучасними чи старими світлинами церкви, яка розташована на вул. Театральній, 11. Про це Львівському порталу повідомили у Гарнізонному храмі.
Храми Львові відновлюють. Підрядна організація ПП «Оберіг Груп» на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР розпочала ремонт фасаду Гарнізонного храму св. Петра і Павла (зі сторони пр. Свободи). Роботи триватимуть до кінця року. Про це повідомляє...
Храми Львові відновлюють. Підрядна організація ПП «Оберіг Груп» на замовлення управління охорони історичного середовища ЛМР розпочала ремонт фасаду Гарнізонного храму св. Петра і Павла (зі сторони пр. Свободи). Роботи триватимуть до кінця...
На галицьку землю прийшов золотавий листопад, а це значить, що знову пишні Винники збирають у музеї археологічну спільноту. І в наш мінливий і складний час ми з гордістю можемо засвідчити, що вже вдев’яте відкривається щорічна міжнародна наукова археологічна конференція, цього разу об’єднавши науковців тематикою «На пограниччі культур та етносів: взаємоконтакти як спосіб...
24 грудня 2019 року у Рівненському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Рівненщина археологічна». Виставка є своєрідним підбиттям підсумків Рівненської обласної археологічної експедиції за 2019 рік.
У картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» 6 червня відкрили виставку «Галицькі церковні стародруки XVII-XX ст.», яка триватиме до 7 липня. Експозиція була створена за результатами роботи пошуково-релігієзнавчого експедиційного загону працівників науково-освітнього відділу та відділу фондів Національного заповідника «Давній Галич», повідомляє...