Інфляція в Україні перевищила 20%: причини зростання цін
2022-07-08 19:30
Високі ціни на енергоносії, порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктуриізалишаються основними чинниками посилення інфляційного тиску.
Споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 13,7% у березні та, за оцінками НБУ, - майже до 16% р/р у квітні. Зростання інфляції зумовлювалося порушенням ланцюгів постачання, нерівномірним попитом, збільшенням витрат бізнесу та фізичним знищенням активів підприємств через повномасштабний напад росії на Україну.
Високі ціни на енергоносії, порушення виробничих та логістичних шляхів, руйнування потужностей та інфраструктури, окупація територій залишаються основними чинниками посилення інфляційного тиску.
КИЇВ. 8 липня. УНН. Споживча інфляція у червні цього року в Україні прискорилася до 20,1% у річному вимірі, йдеться у щомісячному макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України за червень 2022 року, пише УНН.
Зростання споживчих цін в Україні прискорилося наприкінці 2020 року. Це відбувалося в умовах динамічного відновлення світової та української економіки.
Зростання вартості бареля нафти Brent на торгах у Лондоні у вівторок перевищило 7%. Про це свідчать дані торгів.
Станом на 5:00 за київським часом котирування досягли позначки в 36,79 долара за барель, що на 2,43 долара більше, ніж після відновлення торгів.
Зростає і вартість нафти марки WTI. Вартість травневих ф'ючерсів зросла на 6,1% до позначки 33,03 долара за барель...
У лютому 2018 року споживча інфляція незначно сповільнилася у річному вимірі до 14.0% з 14.1% у січні. У місячному вимірі індекс споживчих цін зріс на 0.9%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики. Фактична інфляція в річному вимірі залишилася дещо вищою за прогноз, опублікований у «Інфляційному звіті» за січень 2018 року. До цього призвело насамперед більш суттєве, ніж...
Індекс споживчих цін у січні зріс на 1,3% та на 6,1% у річному вимірі (5.0% у грудні). За вирахуванням сезонної складової споживчі ціни збільшилися на 1,0%, що є значним зростанням як для одного місяця.