Проект ембарго на нафту з РФ передбачає, що заборону запровадять поступово протягом шести-восьми місяців. Винятки будуть зроблені для Угорщини та Словаччини, проте можливо, що їх вимагатимуть також Чехія та Болгарія.
КИЇВ. 4 травня. УНН. Виконавча влада Європейського Союзу в середу запропонувала найжорсткіший пакет санкцій проти рф за її війну в Україні, проте кілька країн, стурбованих наслідками припинення імпорту російської нафти, стали на шляху досягнення згоди. Про це у середу повідомив Reuters, пише УНН.
КИЇВ. 6 травня. УНН. ЄС пропонує відтермінувати на три місяці ембарго на морські перевезення російської нафти, коригуючи план нафтових санкцій проти рф, щоб залучити на свій бік держави, які опираються, з посиланням на джерело повідомляє Reuters, пише УНН.
Єврокомісія розіслала країнам ЄС новий проєкт нафтового ембарго проти Росії. Згідно з ним, від санкцій звільняється нафтопровід "Дружба", який постачає нафту до Угорщини.
КИЇВ. 25 травня. УНН. Голова Європейської ради Шарль Мішель заявив у середу про те, що "впевнений", що будь-які питання, пов'язані із запропонованою забороною з боку ЄС на імпорт російської нафти, буде вирішено до наступного засідання ради, яке стартує 30 травня, пише УНН.
КИЇВ. 3 травня. УНН. Словаччина буде домагатися звільнення від нафтового ембарго проти рф, яке готує Європейський Союз у своєму наступному пакеті санкцій проти Москви. Про це інформує УНН, посилаючись на Reuters.
КИЇВ. 6 травня. УНН. Наступного тижня відбудеться зустріч міністрів закордонних справ Європейського Союзу, якщо країни блоку не зможуть досягти угоди про нафтове ембарго проти росії по вихідні, заявив у п'ятницю Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель, пише УНН з посиланням на Reuters.
КИЇВ. 2 травня. УНН. Європейська комісія може зробити виключення для Угорщини та Словаччини щодо ембарго на купівлю російської нафти, яке зараз готується, побоюючись того, наскільки ці дві країни залежать від неї, з посиланням на заяви в понеділок двох чиновників ЄС повідомляє Reuters, пише УНН.
Угорщина виступає проти ембарго на постачання російської нафти, яке запропонувала Єврокомісія. Будапешт вважає, що таке рішення ЄС загрожуватиме енергетичній безпеці країни.
Посли країн ЄС поки що не зуміли досягнути домовленості щодо ембарго на імпорт російської нафти: крім Угорщини, проти заборони на російську нафту висловилися Словаччина, Чехія та Болгарія.