Охорону кордону України та Білорусі посилено з української сторони. Олександр Лукашенко днями заявив, що у Білорусі та Росії – «єдина армія». Багато і раніше про це говорили, але Лукашенко завжди наполягав – Києву не варто побоюватися атаки з білоруської території. Чи змінилося щось тепер? Як йдуть справи в української армії на північному напрямку? Про що домовилися Лукашенко і Путін?
КИЇВ. 27 жовтня. УНН. Україна посилила військові угруповання на північному напрямку, адже загроза вторгнення з території білорусі досі залишається. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального Штабу ЗСУ Олексій Громов, передає УНН.
З початку грудня в Україні знову заговорили про загрозу російського наступу з боку Білорусі та залучення білоруських військових до бойових дій. Українське командування не виключає, що ворог спробує піти на Київ чи на інші північні регіони.
Останні події з посадкою іноземного літака у Мінську й затриманням опозиціонерів Протасевича та Сапеги змусили Україну вдатися до обмежень на кордоні з Білоруссю.
Олександр Лукашенко днями заявив, що у Білорусі і Росії «єдина армія». Багато військових експертів і раніше повідомляли, що білоруські збройні сили інтегровані до російської армії, але Лукашенко завжди наполягав, що Україні не варто остерігатися атаки з білоруської території. Чи змінилась ситуація зараз? Якими є сили української армії на північному напрямку і як українські прикордонники вже...
Білорусь активізувала підготовку своєї армії, зокрема, там перевіряли її бойову готовність. Військовий експерт пояснив, що це може означати, та розповів про можливі провокації з боку ПВК "Вагнер" на півночі України.
Російські війська продовжують створювати напруженість на кордоні Білорусі з Україною, але видимих ознак підготовки до воєнних дій поки немає. Принаймні зараз там не формуються ударні угруповання.
Бойовики ПВК "Вагнера", які прибули до Білорусі, поки не становлять загрози для України. Проте не виключається, що Білорусь може використати їх для провокацій.
У Держприкордонслужбі кажуть, що наразі поблизу українсько-білоруського кордону немає такого угруповання, яке повторно могло б здійснити вторгнення в Україну в Чернігівській або Сумській областях.