Останні події з посадкою іноземного літака у Мінську й затриманням опозиціонерів Протасевича та Сапеги змусили Україну вдатися до обмежень на кордоні з Білоруссю.
З початку грудня в Україні знову заговорили про загрозу російського наступу з боку Білорусі та залучення білоруських військових до бойових дій. Українське командування не виключає, що ворог спробує піти на Київ чи на інші північні регіони.
У Держприкордонслужбі кажуть, що наразі поблизу українсько-білоруського кордону немає такого угруповання, яке повторно могло б здійснити вторгнення в Україну в Чернігівській або Сумській областях.
Російські війська продовжують створювати напруженість на кордоні Білорусі з Україною, але видимих ознак підготовки до воєнних дій поки немає. Принаймні зараз там не формуються ударні угруповання.
Станом на сьогодні на кордоні Білорусі з Україною знаходиться недостатня кількість ворожих сил для наступу. Але такий варіант може бути запасним у Росії.
Олександр Лукашенко днями заявив, що у Білорусі і Росії «єдина армія». Багато військових експертів і раніше повідомляли, що білоруські збройні сили інтегровані до російської армії, але Лукашенко завжди наполягав, що Україні не варто остерігатися атаки з білоруської території. Чи змінилась ситуація зараз? Якими є сили української армії на північному напрямку і як українські прикордонники вже...
Охорону кордону України та Білорусі посилено з української сторони. Олександр Лукашенко днями заявив, що у Білорусі та Росії – «єдина армія». Багато і раніше про це говорили, але Лукашенко завжди наполягав – Києву не варто побоюватися атаки з білоруської території. Чи змінилося щось тепер? Як йдуть справи в української армії на північному напрямку? Про що домовилися Лукашенко і Путін?