Україна оголосила про завершення викупу на відкритому ринку близько 10% своїх ВВП-варантів, випущених в ході реструктуризації зовнішнього боргу з терміном дії до 31 травня 2040 року на номінальну суму $ 3,2 млрд.
ВВП-варранти (VRI), випущені в ході реструктуризації українського боргу в 2015 році, є \"міною уповільненої дії\" і слід розглянути можливість дострокового їх викупу, вважає радник обраного президентом України Володимира Зеленського з економіки, фінансів та податкових питань Данило Гетманцев.
Україна збільшила на $328,79 млн суму в обігу єврооблігацій із відсотковою ставкою 7,75% і погашенням 1 вересня 2020 року, загальна непогашена сума яких становить $1,36 млрд, єдиним покупцем і лід-менеджером угоди виступив J.P. Morgan, ідеться в повідомленні Мінфіну на його сайті.
Зростання побоювань інвесторів через поширення епідемії коронавірусу в світі і зміна уряду привели до різкого падіння вартості ВВП-варантів і єврооблігацій України: за останні два дні перші подешевшали майже на 10%, а прибутковість вдруге виросла в середньому майже на 1 процентний пункт (п.п.).
Міністерство фінансів і Кабінет Міністрів обговорюють стратегію щодо ВВП-варантів, однак говорити про неї поки що передчасно, повідомила глава Мінфіну Оксана Маркарова.
Практично відсутня стеля виплат за випущеними Україною під час реструктуризації зовнішнього боргу в 2015 році ВВП-варантами потенційно може призвести до великих фіскальних витрат, що набагато перевищують первинне списання боргу, вважають експерти Міжнародного валютного фонду.
Україна може розмістити ще один випуск єврооблігацій можливим обсягом $1-1,5 млрд для бюджетних цілей і фінансування викупу ВВП-варантів, вважають аналітики BofA Securities.
КИЇВ. 30 травня. УНН. \"Црвєна Звєзда\" в гостях розгромила ФК \"Рад\" і достроково оформила чемпіонський титул у сербській першості, повідомляє УНН з посиланням на сайт тріумфаторів.
Транш Міжнародний валютний фонд (МВФ) не є визначальним для курсоутворення в короткостроковій перспективі. Про це в ході круглого столу заявив заступник голови Національного банку України Олег
За словами Чурия, транш МВФ - це довгострокова програма, яка впливає на можливість НБУ якимось чином брати участь на
\"Я не помічав тенденції, що якщо хтось оголошує, що до нас їде МВФ - у...
КИЇВ. 10 липня. УНН. Олег Чурій продовжить перебувати на посаді заступника голови Національного банку України після завершення терміну його повноважень сьогодні. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу НБУ.