КИЇВ. 22 грудня. УНН. Успішний запуск експериментального супутника зв\'язку в рамках проекту \"Хун\'юнь\" відбувся в Китаї. Про це повідомило в суботу інформаційне агентство \"Сіньхуа\", передає УНН.
Два стажери з НАСА входять до складу наукової групи, що працює над створенням «м\'яких роботів», які можуть бути використані для дослідження об\'єктів, що перебувають за межами земної орбіти.
Кілька років тому японська компанія HAPS Mobile розповіла про концепцію дрона на сонячній енергії, який роздає інтернет з верхніх шарів атмосфери. Через роки тестування і розробок Alphabet в партнерстві з SoftBank оголосили про успішний запуск першого безпілотника, здатного забезпечити стабільним інтернетом абонентів на землі, повідомляє The Verge.
Компанія SpaceX здійснила 24 травня запуск ракети-носія Falcon 9 з 60 супутниками в рамках своєї програми глобального широкосмугового Інтернету Starlink.
Міжнародна некомерційна юридична організація в США, що спеціалізується на захисті громадянських прав в галузі цифрового права Electronic Frontier Foundation (EFF) звернулася до Facebook з проханням закрити фейкові профілі у соціальній мережі.
Компанія Loon, дочірнє підприємство Alphabet, створена для забезпечення доступу в Інтернет мешканцям сільської місцевості та віддалених регіонів за допомогою аеростатів, що рухаються в стратосфері, оголосила про нове досягнення. Повітряні кулі компанії вже понад 1 млн годин дрейфують на висоті близько 18 км, подолавши за цей час близько 24,9 млн миль (40,1 млн км).
У найближчі кілька тижнів жителі сільських районів Кенії першими у світі зможуть підключитися до мобільного високошвидкісного інтернету через повітряні кулі, що висять в стратосфері. Регулятори вже схвалили запуск сервісу Loon, що є дочірньою компанією Alphabet. Наразі тривають останні приготування до початку надання телеком-послуг.
Компанія OneWeb, яка планувала вивести у космос сотні супутників для глобальної роздачі інтернету, оголосила про банкрутство. Тут теж не обійшлося без коронавірусу.
Аерокосмічна компанія SpaceX вивела на орбіту чергову партію міні-супутників Starlink, які мають створити глобальну мережу та роздавати інтернет на всій планеті.
Військова РЛС вже експлуатується в ЗСУ на новій астрономічній обсерваторії Національного центру управління та випробувань космічних засобів під Києвом.