Cередньовічна каплиця була виявлена в графстві Дарем через 370 років після того, як її зруйнували за часів Першої англійської громадянської війни. З тих часів було забуто і саме місце поклоніння, поки недавно його не виявлено студенти місцевого університету.
КИЇВ. 31 липня. УНН. На Львівщині, в Історико-культурному заповіднику “Давній Пліснеськ”, де працює Пліснеська археологічна експедиція, виявили косторізну майстерню ІХ-Х століття, передає УНН.
Група археологів під керівництвом Джоді Мегнесс з Університету Північної Кароліни виявила в руїнах синагоги V століття на півночі Ізраїлю стародавні мозаїки.
Археологи виявили скарб із 500 монет XVIII ст. під підлогою церкви села Обішовце, Словаччина. Знахідка була прихована в керамічному горщику накритому каменем.
КИЇВ. 6 березня. УНН. У Петрашині (Сілезьке воєводство, Польща) археологи знайшли майстерню з обробки кременю, якій 60 тисяч років. У ній виявлено 17 тисяч кам\'яних атрефактів. Про це повідомляє УНН з посиланням на Польське...
Сотні 1000-річних срібних монет, кільця, перли та браслети, пов’язані з епохою датського короля Гаральда Гормссона, були виявлені на східному німецькому острові Рюген у Балтійському морі.
КИЇВ. 26 червня. УНН. На території історичної частини міста Чернігів, під час проведення робіт з реконструкції цієї місцевості, археологами були знайдені фортифікаційні споруди 18 століття. Про це повідомляється на сайті Національного архітектурно-історичного заповідника \"Чернігів-стародавній\", передає УНН.
Грузинські археологи на території Лагодехського заповідника (регіон Кахетія, Східна Грузія) під час робіт з очищення церкви Кочало виявили плиту з унікальними написами, зробленими на асомтаврули - найдавнішому різновиді грузинської писемноств, що використовувалося понад тисячу років тому.
У Великобританії після зсуву відкрився вхід у незвичайну печеру. Сталося це на схилі пагорба неподалік від церкви Святої Катерини, де проходила залізниця неподалік від міста Гілфорда.
Археологічні роботи і дослідження проводяться у рамках Програми охорони пам’яток історії та культури у місті Запоріжжя 2018-2022 роки, яку ініційовано міським головою Запоріжжя.
В одній із спалень у Помпеях археологи знайшли фреску, на якій зображена еротична сцена за участю римського бога Юпітера, замаскованого під лебедя, та легендарної королеви Спарти Леди.
На місці зруйнованого після 1918 року Златоустівського монастиря, крім 23 білокам\'яних надгробків, були знайдені фрагменти чайника XVII століття і судини з білої глини XVIII століття.
Досліджуючи в Чернігові мис Єлецької гори, де в ХІХ – на початку ХХ ст. знаходився оточений мурами монастирський сад, археологи натрапили на семиярусне християнське кладовище.