Археологи під підлогою церкви виявили 500 монет XVIII століття
2020-03-24 11:30
Археологи виявили скарб із 500 монет XVIII ст. під підлогою церкви села Обішовце, Словаччина. Знахідка була прихована в керамічному горщику накритому каменем.
Грузинські археологи на території Лагодехського заповідника (регіон Кахетія, Східна Грузія) під час робіт з очищення церкви Кочало виявили плиту з унікальними написами, зробленими на асомтаврули - найдавнішому різновиді грузинської писемноств, що використовувалося понад тисячу років тому.
Археологічні роботи і дослідження проводяться у рамках Програми охорони пам’яток історії та культури у місті Запоріжжя 2018-2022 роки, яку ініційовано міським головою Запоріжжя.
Cередньовічна каплиця була виявлена в графстві Дарем через 370 років після того, як її зруйнували за часів Першої англійської громадянської війни. З тих часів було забуто і саме місце поклоніння, поки недавно його не виявлено студенти місцевого університету.
КИЇВ. 31 липня. УНН. На Львівщині, в Історико-культурному заповіднику “Давній Пліснеськ”, де працює Пліснеська археологічна експедиція, виявили косторізну майстерню ІХ-Х століття, передає УНН.
Сотні 1000-річних срібних монет, кільця, перли та браслети, пов’язані з епохою датського короля Гаральда Гормссона, були виявлені на східному німецькому острові Рюген у Балтійському морі.
Нещодавно у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства (Опішне, Полтавщина) побачила світ монографія керамолога, історика, археолога, наукового співробітника Відділу палеогончарства Інституту керамології –...
У селі Мала Ростівка, що в Оратівському районі, знаходиться старовинна Покровська церква XVIII століття, де вже кілька років поспіль тривають реставраційні роботи.
Група археологів під керівництвом Джоді Мегнесс з Університету Північної Кароліни виявила в руїнах синагоги V століття на півночі Ізраїлю стародавні мозаїки.
Незабаром в Кременчуці Полтавської області відкриється новий Центр надання адміністративних послуг, в одній будівлі з яким відновлюється старообрядницька церква.
В Киеве на улице Щекавицкой во время охранно-спасательных исследований архитектурно-археологическая экспедиция Института археологии НАН Украины нашла улицу XVII–XVIII веков.
У Києві на вул. Щекавицька під час охоронно-рятувальних досліджень архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України знайшла вулицю XVII-XVIII століть, повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Никоряк.
В Киеве на ул.Щекавицкой при охранно-спасательных исследований архитектурно-археологическая экспедиция Института археологии НАН Украины нашла улицу XVII-XVIII веков, сообщил директор Департамента охраны культурного наследия Киевской горгосадминистрации (КГГА) Александр Никоряк.