Україні загрожує знищення всіх антикорупційних органів - НАБУ
2020-11-06 11:00
Рішення Конституційного суду позбавили можливості відшкодувати країні мільярди збитків і поставили під загрозу діяльність усіх антикорупційних органів.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вимагає негайно врегулювати ситуацію, яка склалася через рішення Конституційного суду. Зараз існує ризик знищення будь-якого антікорруціонного органу.
Про це повідомили в прес-службі НАБУ.
У Бюро висловили стурбованість рішеннями КСУ протягом 2019-2020 років в питаннях боротьби з корупцією...
Печерський районний суд Києва незаконно втрутився в розслідування, яке здійснюють Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), ухваливши рішення про передачу справи про розкрадання газу, що належав НАК \"Нафтогаз України\", на суму в 729,8 млн грн, з НАБУ в Офіс генерального прокурора, повідомляє прес-служба НАБУ в четвер.
Рішення, ухвалені суддями Конституційного Суду України в 2019-2020 рр. у питаннях боротьби з корупцією, викликають занепокоєння, наслідками таких рішень є системне ослаблення інституційної спроможності органів, покликаних викривати корупцію, і звільнення від відповідальності осіб, причетних до нанесення збитку інтересам держави в особливо великих розмірах, заявляє Національне антикорупційне...
Три роки минуло відтоді як працює Національне антикорупційне бюро. Протягом цього часу українське суспільство побачило десятки резонансних затримань, почули про мільйонні хабарі. Втім судових вироків так і не дочекалися. Натомість майже до річниці НАБУ суспільство стало свідком силового протистояння бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури. Сцени бійки спецпрокурорів зі спецназом...
Законодавство, яке порушувало б незалежність антикорупційних установ України, загрожує траєкторії реформ країни та підтримці з боку міжнародної спільноти, заявляють посли країн \"Великої сімки\" (G7) в Україні.
Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником і керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назаром Холодницьким.
У Національному антикорупційному бюро України побоюються, що парламент скасує \"поправку Лозового\" лише частково, залишивши складну процедуру організації експертиз в антикорупційних кримінальних провадженнях.
КИЇВ. 10 вересня. УНН. Ліквідація антикорупційних органів в Україні призведе до внутрішньополітичних змін та викличе гостру міжнародно-правову реакцію. Про це заявив представник Президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський, передає УНН з посиланням на пресслужбу НАБУ.
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький очікує, що Верховна Рада 9-го скликання дасть Національному антикорупційному бюро України повноваження здійснювати автономне прослуховування, скасує поправку народного депутата Андрія Лозового і прийме інші рішення, які посилюють незалежність антикорупційних органів.
КИЇВ. 12 вересня. УНН. Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зазначила, що міжнародним партнерам не потрібно переживати, що щось відбувається з антикорупційними інституціями через ситуацію з керівниками, оскільки ні в кого немає приватної власності на зайняту посаду. Про це вона сказала в інтерв’ю ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”, передає УНН.
Заступник глави Офісу президента України Руслан Рябошапка відзначає прогрес у роботі антикорупційних органів, із кадрових питань в Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) і Державному бюро розслідувань (ДБР) конкретної позиції поки що немає.
У Міжнародного валютного фонду (МВФ) є питання щодо роботи антикорупційних органів в Україні. На сьогодні українська сторона намагається вирішити деякі проблеми.
Про це в інтерв'ю thepage.ua розповів міністр фінансів Сергій Марченко.
За його словами, те, що МВФ досі не надав черговий транш і не направив місію до України, означає наявність певних питань...