КИЇВ. 20 травня. УНН. ЄС продовжує працювати з українською владою у питаннях диверсифікації поставок газу і допоможе українській газотранспортній системі залишитись одним з основних маршрутів поставок газу до Європи. Про це під час селекторної наради повідомив віце-президент європейської комісії Сійм Каллас, передає кореспондент...
Росія, Україна та Єврокомісія на тристоронніх переговорах обговорили ставки плати за транзит російського газу до Європи територією України, повідомив журналістам глава Міненерго РФ Олександр Новак.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляє, що розглядає проект «Північний потік-2» не так критично, як Київ, і виступає за збереження транзиту газу по території України після 2019 року.
Будівництво Росією обхідних газопроводів несе для України суттєві ризики. Транзит газу через українську територію не припиниться, але він може катастрофічно зменшитись до обсягів приблизно 20 млрд куб. м.
Кандидат в канцлеры Германии Олаф Шольц, который возглавляет победившую на выборах Социал-демократическую партию (СДПГ), считает, что Украина должна оставаться транзитером российского газа. Даже после запуска газопровода "Северный поток-2".
Українська сторона і представники Європейської комісії за підсумками чергової тристоронньої \"газової\" зустрічі (Україна - ЄК - Росія) в Брюсселі в понеділок виступили з єдиною позицією щодо контракту з постачання природного газу з Росії українськими газопроводами (транзиту) з 1 січня 2020р, заявляють в МЗС України.
Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив після засідання неформального саміту в Брюсселі, що запевнення мінськими домовленостями ЄК перезапустить тристоронні переговори по газу.
Україна чітко і у відповідності з наявленими домовленостями виконує свої транзитні зобов\'язання щодо постачання російського газу до країн Європи, повідомив голова правління НАК \"Нафтогаз України\" Андрій Коболєв.
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель знову наголосила, що ФРН не має наміру виключати Росію зі свого поля зору в питаннях транзиту газу, але Україна має залишитися транзитною державою.
КИЇВ. 19 вересня. УНН. Російська сторона поки не приймає консолідовану позицію європейської та української сторони щодо виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Тому потрібно продовжувати готуватися до припинення транзиту з 1 січня. Про це після закінчення тристоронніх переговорів заявив виконавчий директор групи Нафтогаз Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook, передає УНН.
Європейська Комісія закликає Україну і РФ до відновлення переговорів щодо транзиту природного газу після завершення Стокгольмського арбітражу, повідомив віце-президент ЄК з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович (Maroš Šefčovič) за підсумками зустрічі з міністром енергетики РФ Олександром Новаком 11...