КИЇВ. 23 червня. УНН. У другому кварталі цього року очікується поглиблення падіння економіки України, на тлі того, що у першому кварталі реальний ВВП скоротився на 1,3% у річному вимірі. Водночас, падіння за підсумками року, ймовірно, також буде глибшим, ніж очікувалося (5%). Про це йдеться у коментарі Національного банку України, передає УНН.
Процентні ставки за кредитами і депозитами знижуватимуться, оскільки вони продовжать реагувати на червневе зниження облікової ставки центробанку до 6%.
Поки конфлікт у Придністров'ї не має шансів на рішення. Якщо можливо досягти прогресу в придністровському питанні, то тільки за участю України.
Про це заявив у коментарі РБК-Україна заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь, йдеться в матеріалі \"Конфлікт у Придністров'ї: як Україна може допомогти Молдові у протистоянні з РФ\"...
Україні слід відмовитися від кредитів МВФ, від «доларизації» економіки, а також потрібно на п’ять років запровадити мораторій на виплату зовнішніх боргів.
КИЇВ. 10 червня. УНН. У Національному банку України виступили за дедоларизацію української економіки. На сьогодні ж рівень доларизації удвічі вищий за природній для України показник. Про це заявив заступник голови Національного банку України Олег Чурій, передає УНН з посиланням на прес-службу НБУ.
Заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб очікує зниження ставок за депозитами до кінця поточного року на 100 базисних пунктів (б.п.).
Після традиційно \"тихого і млявого\" першого робочого дня місяця вже з вівторка клієнти почали працювати в звичайному діловому режимі. Це відразу позначилося як на активності компаній на міжбанку, так і на статистиці операцій. Вони істотно зросли.
Національний банк України (НБУ) відзначає поступове зниження ставок за корпоративними кредитами і очікує оновлення історичних мінімумів вартості в перспективі рік-півтора.
Національний банк очікує зниження інфляції до кінця наступного року до 6,3% та її входження в межі цільового діапазону на рівні 5% плюс/мінус 1 п. п. в І кварталі 2020 року.
Уряд України знаходиться під тиском у зв\'язку з непростою програмою реформ, проведення яких є умовою надання Міжнародним валютним фондом зовнішнього фінансування, повідомили в агентстві.