Яблучний Спас, одне з найпопулярніших у народі свят, відзначається 19 серпня. Що можна і що не можна робити в цей день, які продукти дозволяються, а які строго заборонені - в матеріалі Korrespondent.net.
Покрову Пресвятої Богородиці віруючі православного сповідання святкуватимуть 14 жовтня. Цей день є неперехідним великим православним святом, яке в народі пов'язаний із зустріччю осені та зими. В цей особливий день існує безліч прикмет, заборон і традицій, про які важливо знати і пам'ятати.
З чим пов'язане свято Покрови, і як правильно провести цей день - читайте в нашому матеріалі...
7 серпня в Україні православні віряни відзначають Успіння праведної Анни, матері Богородиці, бабусі Ісуса Христа – у народі цей день ще називають Анною літньою. Згідно з повір’ям, подружжя Іоаким та Анна хотіли мати дітей, тривалий час вони молилися Господу, сподіваючись на його божественне благословення. Незабаром них народилася донечка, яку назвали Марією. Імператор Юстиніан II оновив один із
8 серпня, в неділю, світ відзначає Національний день кота, або кішки, кому як подобається. За допомогою усіляких смаколиків та іграшок люди демонструють цим пухнастикам свою шану і любов. Ініціатором свята у 2002 році став Міжнародний фонд Animal Welfare.
Серед українців існує поетичне повір’я, що новорічна ніч для людей "розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя – на хліб, глини – на мідь".
Чому ж не святкують 40 років і які народні прикмети стали цьому причиною?
До традицій та заборон не святкувати 40-річчя можна ставитися по-різному. Хтось шукає в них потаємний сенс, інші вірять у традиції наших предків, а треті мають щодо їх правдивості великі сумніви.
9 серпня - Міжнародний день корінних народів світу, встановлений у 1994 році Генасамблеєю ООН. Чисельність корінних народів на планеті складає близько 476 мільйонів людей, які живуть у 90 країнах і уособлюють безліч мов і культур.
Щороку 7 квітня всі православні відзначають одне з найважливіших свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята, традиції, що не можна робити.