Сьогодні своє професійне свято відзначають миротворці й українські військові топографісти. Ще сьогодні День ворожіння на ромашках і День скріпки. Про ці та інші цікаві свята і події - в матеріалі Korrespondent.net.
Серед українців існує поетичне повір’я, що новорічна ніч для людей "розкриває небо, і вони можуть просити у святих все, що їм забагнеться: перетворення води на вино, каменя – на хліб, глини – на мідь".
У неділю, 14 жовтня, Україна відзначає одразу три свята: православне і греко-католицьке свято Покрова Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисника вітчизни.
Вечір 13 січня називають \"щедрим\", оскільки у цей вечір готують великий стіл і частування більш різноманітні, ніж на Різдво. Обов'язково варять кутю, але вона вже більш насичена, через те, що немає посту.
Які ще існують традиції, обряди та заборони на свято Маланки та Василя – читайте в Styler.
Щедрівки та столи
Увечері 13 січня за одним столом збирається вся родина і близькі родичі...
Щороку 7 квітня всі православні відзначають одне з найважливіших свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята, традиції, що не можна робити.
За тиждень після коляди, напередодні Нового Року (за старим стилем) — Щедрий Вечір. За християнським календарем — це день преподобної Меланії. В народній традиції обидва свята об\'єднались, і тепер маємо Щедрий Вечір або свято Маланки.
За народним віруванням, у Страсну п'ятницю не можна співати — гріх. На Херсонщині кажуть, що хто співає в Страсну п'ятницю, той на Великдень буде плакати.
13 січня, напередодні Старого Нового року, святкують Щедрий вечір – це свято Маланки і Василя, бо цими днями православна церква згадує преподобну Меланію та святого Василя.
Читайте такжеНовогодние...
Танці, співи, вертеп, показові обряди, смакування традиційних страв і карнавал впродовж всієї ночі – так відзначатимуть свято Маланки у Горошовій на Тернопільщині.