В Україні боротимуться з Інтернет-шахраями. Кіберполіція спільно з ОБСЄ розпочала просвітницьку акцію, метою якої є навчити громадян елементарних правил безпеки у мережі.
КИЇВ. 17 липня. УНН. Співробітники кіберполіції викрили діяльність групи зловмисників, які продавали в інтернеті неіснуючі товари і ошукали дві сотні людей на майже 1,5 млн грн. Про це повідомили в Департаменті кіберполіції Національної поліції України, передає УНН.
Згідно з отриманими нами від Департаменту кіберполіції даними, за перші 10 місяців, з початку 2020 року, співробітники поліції супроводжували розслідування 10,659 злочинів, скоєних у сфері інформаційних технологій. З них:
КИЇВ. 27 травня. УНН. У Харкові кіберполіція викрила чоловіка, який створив та адміністрував кілька сайтів з відеоконтентом, права на який належать відомим світовим компаніям. Про це повідомляє УНН з посиланням на відділ комунікації департаменту кіберполіції Національної поліції України.
Ряд видань отримав листа з пропозицією встановити на своєму сайті розроблений поліцією скрипт ідентифікації користувачів, які намагаються себе анонімізувати.
Співробітники кіберполіції Національної поліції України викрили діяльність злочинної групи, яка організувала нелегальний канал міжнародного телефонного зв\'язку, завдавши операторам збитків на сотні тисяч гривень.
Із початку карантину в Україні правоохоронці перевірили 483 повідомлення про можливе шахрайство, зокрема під час онлайн-купівлі засобів індивідуального захисту, і виявили 267 фактів розповсюдження фейків, повідомляє департамент кіберполіції.