У наших предків день весняного рівнодення асоціювався з приходом весни і тепла. Читайте в матеріалі ТСН.ua, коли він настає 2023 року і які традиції існують.
Великдень — одне з найбільших релігійних свят в році. Також воно є перехідним, тобто його дата постійно змінюється. Тому вірян цікавить, коли Великдень 2023 в Україні? Читайте про це, а також про те, як скласти кошик на Великдень, в матеріалі ТСН.ua.
Одним із найулюбленіших свят наших предків був день Івана Купала, який присвячували літньому сонцестоянню. Нині українці святкують це свято так само, як за дохристиянських часів. Коли Івана Купала 2023 року?
Русальний тиждень, Троїцький тиждень, Русалчин тиждень або Нявський тиждень — різні назви седмиці після Зелених свят. Наші предки вірили, що в цей період душі покійних перебувають серед живих. Що не можна робити в Русальний тиждень і які традиції існують?
День зимового сонцестояння — особлива дата для багатьох народів. В Україні він також має велике значення, адже ще наші предки помітили, що він найкоротший в році. Читайте в матеріалі ТСН.ua про тривалість дня і ночі в день зимового сонцестояння.
Після Великодня і Різдва Христового саме Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається найбільшим святом. Його назва означає "звістку", яку отримала Діва Марія від янгола про непорочне зачаття.
Весняне рівнодення – одне з найбільш унікальних явищ природи, суть якого зводиться до того, що в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор.
Зелені свята або Трійця - одне з 12 найбільших церковних свят. Воно не має постійної дати, тому що прив'язане до святкування Великодня, однак завжди припадає на теплу пору року. Читайте в матеріалі ТСН.ua, коли Зелені свята 2022 року, а також про традиції та історію цих днів.
Вербна неділя — одне з найголовніших християнських свят, яке пов'язане зі святкуванням Великодня. Цікаво, що в давнину це було народне язичницьке свято, яке поступово злилося з християнською подією — входом Ісуса Христа до Єрусалиму.
Медовий спас у 2020 році відзначається 14 серпня. Що означає це свято, його історія, традиції і прикмети - про це розповідаємо в матеріалі Korrespondent.net.
Від 20 до 26 лютого в Україні святкують Масницю. Останній день цього тижня називають Прощеною неділею. Читайте в матеріалі ТСН.ua — що не можна робити цього дня і як правильно просити пробачення.