Старий Новий рік завжди припадає на 14 січня. Цього дня Церква також вшановує пам'ять святого Василя. З'явилося цікаве свято 1918 року, коли українці перейшли на григоріанський календар. Тоді Новий рік почав наступати на два тижні раніше, але люди запам'ятали і стару дату. Які традиції та обряди існують на Старий Новий рік — читайте в матеріалі ТСН.ua.
Вечір 13 січня називають \"щедрим\", оскільки у цей вечір готують великий стіл і частування більш різноманітні, ніж на Різдво. Обов'язково варять кутю, але вона вже більш насичена, через те, що немає посту.
Які ще існують традиції, обряди та заборони на свято Маланки та Василя – читайте в Styler.
Щедрівки та столи
Увечері 13 січня за одним столом збирається вся родина і близькі родичі...
В сучасному Китаї Новий рік святкують двічі на рік: разом з усім світом (у ніч проти 1 січня) та за східним календарем. Коли почнеться китайський Новий рік 2024?
Старий Новий рік святкується в Україні в ніч з 13 на 14 січня. Це унікальне свято, адже воно існує лише в тих країнах, де церква досі використовує юліанський календар. В 2022 році Старий Новий рік випадає на п’ятницю, а тому після роботи можна повністю насолодитися усіма традиціями українського народу. Як українці святкують це свято та що не можна робити в ніч з 13 на 14 січня за народними
КИЇВ. 14 січня. УНН. 14 січня, на Старий Новий рік, в Україні область високого атмосферного тиску зумовить у більшості областей суху малохмарну сонячну погоду, передає УНН з посиланням на погодний портал opogode.ua.
Різдвяні свята тривають. Дзвонять веселі дзвоники, центром Львова колядують барвисті вертепи. На столах ще стоять солодка кутя, запашні пампухи та терпкий узвар. Наступає Старий Новий Рік, або Маланка! За прадавнім українським звичаєм його слід гідно привітати щедрівками та засіванням, щоб він був ще кращим, аніж попередній. Приємні подарунки до свята приготували і львівські музиканти, актори,...
Масниця — своєрідне прощання з зимою та вітання весни. Свята, схожі на це, існують в різних країнах світу, але саме в Україні століттями створювалися унікальні традиції та обряди. Коли Масниця 2022 року та як її правильно зустрічати — читайте в матеріалі ТСН.ua.
День зимового сонцестояння — особлива дата для багатьох народів. В Україні він також має велике значення, адже ще наші предки помітили, що він найкоротший в році. Читайте в матеріалі ТСН.ua про тривалість дня і ночі в день зимового сонцестояння.