Китайський зонд "Чаньє-5" успішно доставив зразки місячного ґрунту на Землю
2020-12-16 22:01
КИЇВ. 16 грудня. УНН. Капсула, що може повертатися, китайського безпілотного космічного апарату “Чаньє-5” із зразками місячного грунту успішно приземлилася на півночі КНР. Про це повідомило Китайське національне космічне управління, пише УНН.
КИЇВ. 19 грудня. УНН. Вчені КНР витягли з капсули, що здатна повертатися, китайського безпілотного космічного апарату “Чаньє-5” 1 731 грам місячного ґрунту і приступили до його дослідження. Про це в суботу повідомило агентство Xinhua, пише УНН.
Посадочний модуль китайської автоматичної станції \"Чан\'є-5\" в середу, успішно пробуривши ґрунт Місяця на глибину два метри, підняв зразки геологічної породи й запакував їх у контейнер для майбутнього відправлення на Землю, повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA).
КИЇВ. 6 грудня. УНН. Злітний модуль китайської автоматичної станції \"Чан\'е-5\" зі зразками зібраного місячного ґрунту успішно зістикувався з орбітальним комплексом, який обертається на навколомісячній орбіті. Про це в неділю, 6 грудня, повідомило Національне космічне управління Китаю (CNSA), передає УНН із посиланням на DW.
КИЇВ. 10 лютого. УНН. Безпілотний космічний апарат КНР “Тяньвень-1” в середу успішно досяг первинної еліптичної орбіти Марса і приступив до коректування траєкторії руху. Про це повідомило Центральне телебачення Китаю, пише УНН.
КИЇВ. 3 січня. УНН. Космічний апарат “Чаньє-4” для дослідження зворотного боку природного супутника Землі в четвер здійснив успішну посадку на зворотному боці Місяця, інформує УНН з посиланням на BBC.
Chang\'e-4 став першим космічним апаратом в історії, що сів на поверхню темної сторони Місяця. Зонд проведе радіоастрономічні спостереження і дослідження структури і складу місячної поверхні.