День народження Філарета та роковини депортації кримських татар: Рада затвердила пам'ятні дати на 2019 рік
2018-12-18 15:03
КИЇВ. 18 грудня. УНН. Верховна Рада України затвердила постанову \"Про відзначення пам\'ятних дат і ювілеїв у 2019 році\". \"За\" відповідне рішення проголосувало 232 народних депутати, передає кореспондент УНН.
У Меджлісі закликали всіх, хто має таку можливість, приєднатися до мітингу з вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який розпочнеться у Києві, на Майдані Незалежності, 18 травня, о 18.00.
Президент України Володимир Зеленський вірить у деокупацію Криму і повернення на тимчасово окупований півострів вимушених переселенців. Про це йдеться в оприлюдненому 18 травня зверненні глави держави в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського
«Ми віримо, що обов’язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок,...
ПЦУ висловлює співчуття та поділяє біль від наслідків насильницької депортації кримських татар зі своєї Батьківщини у 1944 році. Про це у себе на Фейсбуці написав Предстоятель ПЦУ Епіфаній.
У 75-ті роковини радянської депортації кримських татар в США наголосили – вони знову потерпає від переслідувань з боку Кремля. Держдеп закликає Росію припинити злочинні дії та наголошує: Крим – Україна.
Сьогодні, 18 травня, у Львові організували пам’ятні заходи, присвячені 75-тій річниці депортації кримськотатарського народу з історичної Батьківщини. Зокрема, на площі Ринок реквіємом та хвилиною мовчання вшанували пам’ять жертв депортації кримських татар, а також презентували виставку картин кримськотатарського художника, й організували флешмоб «Крим-Україна-Європа».
Через пандемію коронавірусу масові заходи в День пам\'яті жертв депортації і геноциду кримськотатарського народу заборонені, проте в Києві і низці інших міст України заплановані акції.
Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають День пам'яті жертв депортації кримських татар 1944 року. За різними даними, примусова депортація привела до загибелі більше сотні тисяч
Зазначимо, депортація кримських татар з півострова під час Другої світової війни почалася 18 травня 1944 року і тривала до початку червня. Підставою для цього стали претензії у нібито масовій зраді та...
В Ісламському культурному центрі в Сєвєродонецьку відбулись меморіальні заходи до 76-х роковин від дня початку депортації кримськотатарського народу з Кримського півострова.
Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу необхідне, аби запобігти повторенню подібних катастроф. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров під час заходу у Києві на вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року.
КИЇВ. 18 травня. УНН. Сімдесят п’ять років потому, на Кримському півострові досі продовжуються репресивні дії на адресу кримських татар, і Європейський союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у подоланні цієї агресії. Про це сказав сьогодні під час заходів до Дня Європи у Києві сказав голова представництва ЄС в Україні Хью Мінгареллі, передає кореспондент УНН.
Парламент Канади повернеться до розгляду питання, чи визнавати депортацію кримських татар геноцидом, після канадських парламентських виборів восени 2019 року. У посольстві зазначили, що немає «жодних підстав», аби сумніватися у міжпартійній підтримці кримськотатарського народу у канадському парламенті
1944 рік огортає чорною стрічкою ще одну важку сторінку в історії нашої країни. Та стрічка тягнеться ще десятки років після одних з найбільш моторошних трьох днів на пам’яті кримськотатарського народу – 18–20 травня 1944 року.