Група вчених зі США, Ірландії та Канади озвучила теорію про те, що один з видів бактерій, що живуть у кишечнику, здатний безпосередньо впливати на рецептори мозку і на емоційний стан, повідомляє журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
Вчені з Каліфорнійського університету, Берклі, США, виявили, що бактерії лістерії, які заражають їжу та спричиняють лістеріоз, починають у певних умовах довкілля (таких як брак кисню) виробляти енергію.
У кишкової мікрофлори виявлені ферменти, здатні видаляти агглютіногени з поверхні еритроцитів, перетворюючи кров будь-якої групи в універсальну – першу.
Вчені встановили зв\'язок між голодуванням та мозковими функціями. Лабораторний експеримент з плодовими мушками довів, що голодування позитивно позначається на роботі мозку.
Фахівці виконали тривимірну комп\'ютерну реконструкцію внутрішнього простору черепа анкілозавра, що дозволило описати пристрій мозку і судин голови тварини.
Американські біологи визначили послідовність гена Tas1r2 у дванадцятьох різних хижих ссавців і встановили, що багато з них втратили здатність відчувати солодкий смак.