Дослідники з Базельського університету (Швейцарія) провели досліди на мишах, яким вживили клітини раку грудей людини, і, завдяки комбінації двох препаратів, перетворили їх на жирові клітини, зупинивши метастазування. Робота опублікована в журналі Cancer...
КИЇВ. 21 січня. УНН. Китайські вчені виявили в організмі людини новий вид білка, за допомогою якого коронавірус нового типу може проникати в клітини легенів. Він може стати ще однією метою для ліків проти COVID-19, пишуть вчені в статті для наукового журналу Cell Research (редакція журналу Nature), передає УНН.
КИЇВ. 18 травня. УНН. Британські дослідники кажуть, що вже протягом найближчих 10 років можуть бути розроблені нові препарати, здатні зупиняти розвиток навіть найстікіших ракових клітин, які не реагують на інші процедури. Про це повідомляє УНН з посиланням на ВВС.
Американські вчені Стенфордського університету вперше в історії змогли зупинити старіння людських клітин. Матеріал засвоював поживні речовини і позбувався клітинного сміття, про це йдеться на сайті навчального закладу.
Вчені Університету штату Орегон розробили самозбірні пептидні наноматеріали, які полегшують доставку ліків через клітинну мембрану. Як повідомляє Naked Science, скорочено їх позначили абревіатурою CSPN.
Нова методика дозволяє зібрати з амінокислот \"бур\", який легко проникає через клітинну мембрану. Потім можна доставити лікарські речовини всередину клітини через \"просвердлений отвір\".
КИЇВ. 3 грудня. УНН. Молекулярні біологи прийшли до висновку, що коронавірус нового типу вкрай рідко може проникати в клітини кровоносних судин, так як вони майже не виробляють молекули білка ACE2 — головного “пособника” SARS-CoV-2. Статтю з попередніми результатами роботи вчені опублікували в електронній науковій бібліотеці...
У новому дослідженні американські нейробіологи доводять, що навіть у похилому віці в людському мозку утворюються тисячі нових нейронів; правда, вони можуть працювати гірше, ніж ті, що сформувалися у дитинстві.