Президент Володимир Зеленський заявив про плани внести зміни в закон про очищення влади і внести до переліку посад, які підпадають під люстрацію, всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки.
Європейський суд з прав людини визнав, що звільнення в Україні державних службовців на підставі люстрації, тобто закону \"Про очищення влади\", порушило права звільнених чиновників.
Законом України «Про очищення влади» передбачено, що люстрація від 2014-го триватиме десять років. Тобто протягом цього терміну чиновники не мають права повертатися на свої посади.
Звільнення державних службовців на підставі закону України \"Про очищення влади\"(люстрацію) призвело до порушення їхніх прав. Таке рішення одноголосно ухвалив у четвер, 17 жовтня, Європейський суд з прав людини, повідомляє прес-служба суду.
Новина доповнюється...
Україна слабо інтегрована у світовий фінансовий ринок, відповідно, напружена економічна ситуація в Туреччині і на світовому ринку особливо не вплине на національну економіку, повідомив агентству \"Інтерфакс-Україна\" заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег...
КИЇВ. 17 червня. УНН. Після перегляду Закону України “Про очищення влади”, частина осіб буде виключена з люстрації взагалі, наприклад чиновники часів СРСР, оскільки їх люстрація не актуальна. Також частина осіб буде поновлена на посаді або отримають компенсацію, проте для деяких осіб люстрація залишиться автоматичною. Про це під час брифінгу повідомив...
КИЇВ. 17 жовтня. УНН. Закон України “Про очищення влади” повинен бути визнаний частково неконституційним. А у своєму рішенні щодо нього КСУ має чітко прописати індивідуальне застосування люстрації. Таку думку у коментарі УНН висловив заслужений юрист України, нардеп ВРУ IV-VI скликань Юрій Кармазін.
Ймовірно, для питомих змін у системі, подолання корупції Україні потрібні нові інституції. Адже навіть закон про очищення влади повністю не був реалізований. Із п’яти тисяч люстрованих осіб – десятеро досі залишаються на своїх...