У Вашингтоні на щорічному засіданні Американського геофізичного союзу археологи, які проводили роботи в районі гори Гунунг-Паданг на заході Яви (Індонезія), повідомили, що, на їхню думку, під пологом тропічних джунглів на великій низці пагорбів розташований гігантський храмовий...
Cередньовічна каплиця була виявлена в графстві Дарем через 370 років після того, як її зруйнували за часів Першої англійської громадянської війни. З тих часів було забуто і саме місце поклоніння, поки недавно його не виявлено студенти місцевого університету.
КИЇВ. 31 липня. УНН. На Львівщині, в Історико-культурному заповіднику “Давній Пліснеськ”, де працює Пліснеська археологічна експедиція, виявили косторізну майстерню ІХ-Х століття, передає УНН.
КИЇВ. 5 вересня. УНН. Археологи під час розкопок у Гощі на Рівненщині знайшли двохметровий котлован. За версією науковців, в 11-му столітті тут проживала заможна сім\'я, яка керувала поселенням. У помешканні знайшли чимало артефактів, серед яких – давньоруська піч та обручка. Про це УНН повідомляє з посиланням на \"Суспільне\".
Сотні 1000-річних срібних монет, кільця, перли та браслети, пов’язані з епохою датського короля Гаральда Гормссона, були виявлені на східному німецькому острові Рюген у Балтійському морі.
У Великобританії після зсуву відкрився вхід у незвичайну печеру. Сталося це на схилі пагорба неподалік від церкви Святої Катерини, де проходила залізниця неподалік від міста Гілфорда.
Археологічні дослідження на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в липні поточного року підтвердили існування оборонної стіни Києво-Печерського монастиря у XII ст., повідомив агентству \"Інтерфакс-Україна\" завідувач науково-дослідного сектора археології заповідника Сергій...
Фрагмент бронзового хоросу, освітлювального приладу кінця XVIII ст., та куля часів Другої світової — це перші знахідки, які вже вдалося відкопати співробітникам Національного заповідника «Софія Київська» від початку нових спелео-археологічних...
КИЇВ. 26 червня. УНН. На території історичної частини міста Чернігів, під час проведення робіт з реконструкції цієї місцевості, археологами були знайдені фортифікаційні споруди 18 століття. Про це повідомляється на сайті Національного архітектурно-історичного заповідника \"Чернігів-стародавній\", передає УНН.
Археологічні роботи і дослідження проводяться у рамках Програми охорони пам’яток історії та культури у місті Запоріжжя 2018-2022 роки, яку ініційовано міським головою Запоріжжя.
КИЇВ. 23 липня. УНН. У Буську, що на Львівщині, триває археологічна експедиція Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка. Науковці проводять розкопки на місці Mалого городища на території Буського парку, передає УНН із посиланням на \"Гал-інфо\".
Археологи виявили скарб із 500 монет XVIII ст. під підлогою церкви села Обішовце, Словаччина. Знахідка була прихована в керамічному горщику накритому каменем.
КИЇВ. 8 серпня. УНН. У Борисполі на території ЗОШ № 1 під час проведення ремонту тепломереж віднайдено фрагменти цегляної кладки, кераміки та скляних виробів тощо. Про це повідомили УНН у Бориспільському державному історичному музеї.