Археологічні роботи і дослідження проводяться у рамках Програми охорони пам’яток історії та культури у місті Запоріжжя 2018-2022 роки, яку ініційовано міським головою Запоріжжя.
Проводячи розкопки на місці колишньої військової частини перед будівництвом музейного комплексу, археологи знайшли невідому раніше частину древнього Херонесу.
На Легедзинському некрополі черняхівської культури (3-4 ст. н.е.), що у Черкаській області, археологи натрапили на нетипове поховання молодої жінки – обличчям вниз з закинутою за спину рукою. В могилі був повністю відсутній поховальний...
Українські археологи розпочали дослідження стародавнього підземелля Софійського собору. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Тимур Бобровський, археолог у Національному заповіднику «Софія Київська».
Унікальні старовинні артефакти розкопали на Черкащині. Менш ніж на метровій глибині знайшли фрагменти посуду як дохристиянської епохи, так і середніх віків. Найцінніша знахідка - гончарна піч початку 18 століття.
Вперше ученим, не вдаючись до розкопок, вдалося створити докладну карту стародавнього поселення. Вони навіть визначили схему міської мережі водопровідних труб.
Під час прокладання теплотраси на вул. Божого тіла у Кракові робітники натрапили на збудовані у XIV ст. залишки оборонних мурів середньовічного міста Казімеж, що існувало під Краковом у XIV-ХІХ ст.