Археологи виявили невідому частину стародавнього Херсонесу
2020-04-02 11:01
Проводячи розкопки на місці колишньої військової частини перед будівництвом музейного комплексу, археологи знайшли невідому раніше частину древнього Херонесу.
Українські археологи розпочали дослідження стародавнього підземелля Софійського собору. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Тимур Бобровський, археолог у Національному заповіднику «Софія Київська».
Вперше ученим, не вдаючись до розкопок, вдалося створити докладну карту стародавнього поселення. Вони навіть визначили схему міської мережі водопровідних труб.
На сході Туркменістану фахівці виявили невідому науці «печерну» істоту, яку назвали Turkmenocampa mirabilis, де перше буквосполучення символізує місце проживання, а друге в перекладі на українську мову звучить: «неймовірний».
Астробіологи опублікували дослідження, згідно з яким, за останні 4 мільярди років два рази на Місяці були умови, що дозволяють підтримувати існування простих форм життя.
Астробіологи опублікували дослідження, згідно з яким, за останні 4 мільярди років два рази на Місяці були умови, що дозволяють підтримувати існування простих форм життя.
Міжнародна команда астрономів виявила в так званій пустелі Нептуна планету NGTS-4b, яку вчені прозвали «неприпустимою». Раніше вчені вважали, що планети такого розміру не можуть існувати так близько до свого світила.
Під час розкопок стародавнього палацу археологи знайшли 90 золотих пластин. Припускають, що вони були частиною оздоблення вівтаря при палацовому храмі.
КИЇВ. 23 квітня. УНН. Група океанологів Okeanos Explorer виявила в Мексиканській затоці невідому істоту, схожу на багряного кальмара або наутилуса з укороченими щупальцями. Про це повідомляє УНН з посиланням на NOAA.
КИЇВ. 11 лютого. УНН. На борту літака компанії МАУ, рейс PS354 Афіни-Київ, що мав вилетіти до столиці України, виявили судину з невідомою речовиною, через що виліт відклали на добу. Про це повідомляє УНН з посиланням на повідомлення авіаперевізника...
Невідома раніше споруда епохи неоліту виявлено археологічною експедицією Національного музею Грузії на пагорбі Машавера в селі Хатаветі Болніського муніципалітету (на південному сході Грузії).