Документ z0884-20, чинний, поточна редакція — Прийняття від 22.05.2020
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 06.10.2020. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

НАКАЗ

22.05.2020  № 1241


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2020 р.
за № 884/35167

Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України

Відповідно до статті 164, статей 254 - 257 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою посилення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства в сфері охорони здоров'я та дотримання уповноваженими посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України законодавства при оформленні ними матеріалів про адміністративні правопорушення НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України, що додається.

2. Управлінню ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги (І. Слонецький) забезпечити подання цього наказу у встановленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра І. Микичак.

4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

М. Степанов

ПОГОДЖЕНО:

Керівник Секретаріату Уповноваженого
Верховної Ради України з прав людини

Голова Верховного Суду




Л. Левшун

В. Данішевська



ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
22 травня 2020 року № 1241


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2020 р.
за № 884/35167

ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення уповноваженими посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України

I. Загальні положення

1. Ця Інструкція, розроблена відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КупАП), та визначає процедуру складання протоколів про адміністративні правопорушення, що передбачено статтею 164 КУпАП.

2. Посадові особи МОЗ, які здійснюють заходи державного нагляду (контролю) в установленому порядку (далі - уповноважені особи), при виявлені адміністративного правопорушення складають протоколи про адміністративні правопорушення (далі - Протокол) на бланку за формою згідно з додатком 1 до цієї Інструкції.

Уповноважені особи складають Протоколи у разі виявлення порушень, встановлених статтею 164 КУпАП.

II. Оформлення протоколів про адміністративні правопорушення

1. У разі вчинення особою кількох окремих адміністративних правопорушень Протоколи складаються щодо кожного з вчинених правопорушень.

Якщо правопорушення вчинено кількома особами, то Протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо.

2. Протокол та додатки до нього надсилаються до районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

3. При оформленні Протоколу, додатків до нього та направленні цих матеріалів до суду слід враховувати, що стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення, та у розмірі, передбаченому статтею 164 КУпАП.

4. Протокол складається уповноваженими особами у разі виявлення порушень, визначених пунктом 2 розділу I цієї Інструкції, під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства у сфері господарської діяльності з медичної практики та діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, що підлягають ліцензуванню.

5. Протокол складається не пізніше 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, українською мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, щодо якої він складений.

6. У Протоколі зазначаються дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата та місце народження, адреса місця проживання або перебування, місце роботи, посада, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку у паспорті); номер та серія (за наявності) паспорта, дата його видачі та ким видано; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативно-правовий акт, що передбачає відповідальність за це правопорушення; прізвища, імена, по батькові (за наявності), адреси місця проживання або перебування свідків і потерпілих (якщо такі є); пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інформація про надані особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснення її прав і обов'язків, передбачених статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

7. Особа, щодо якої складено Протокол, має бути ознайомлена з її правами і обов'язками, передбаченими статтею 63 Конституції України та статтею 268 КУпАП, про що зазначається у протоколі.

8. Особа, щодо якої складається Протокол, має право надати письмове пояснення та зауваження по суті вчиненого правопорушення. Пояснення та зауваження або включаються до протоколу, або додаються до протоколу окремо.

У разі відмови особи, щодо якої складається Протокол, від надання пояснень та зауважень по суті вчиненого правопорушення, уповноважена особа вносить до нього відповідний запис.

9. До Протоколу додаються копії документів та інші докази, що вказують на обставини та час вчинення правопорушення.

10. Свідки адміністративного правопорушення (у разі їх наявності) можуть надати свої письмові пояснення, які також долучаються до протоколу.

11. Протокол складається у двох примірниках, підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. Другий примірник протоколу під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання Протоколу, в ньому робиться відповідний запис, який засвідчується підписом уповноваженої особи.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право викласти мотиви свого відмовлення від його підписання, які додаються до Протоколу.

12. При наявності свідків Протокол може бути підписано також і цими особами.

III. Порядок оформлення справи про адміністративне правопорушення та надсилання її до суду.

1. Протокол, не пізніше наступного робочого дня з дня його складання, реєструється уповноваженою особою у журналі реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення, за формою згідно з додатком 2 до цієї Інструкції, сторінки якого повинні бути прошнуровані, пронумеровані та скріплені печаткою.

2. Складений Протокол та інші матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, формуються уповноваженою особою у справу про адміністративне правопорушення (далі - Справа) протягом 10 робочих днів з дня складання Протоколу. У справі оформляється титульний аркуш, на зворотному боці якого заповнюється опис документів, що містяться у справі за формою згідно з додатком 3 до цієї Інструкції.

3. Оригінал Справи разом із супровідним листом у триденний строк з моменту її складення надсилається до районного, районного у місті, міського, міськрайонного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.

Супровідний лист містить клопотання про направлення до МОЗ копії судового рішення у справі.

4. Копія Справи протягом трьох років зберігається в МОЗ разом з ліцензійною справою. До цієї справи в подальшому додаються копії судових рішень у справі, а також інші документи та матеріали, пов'язані з розглядом цієї справи в суді.

5. Після отримання відомостей про прийняте судом рішення у справі про адміністративне правопорушення до журналу реєстрацій протоколів про адміністративні правопорушення вносяться відомості про результати розгляду справ.

6. Управління ліцензування та контролю якості надання медичної допомоги веде облік адміністративних правопорушень, який містить перелік обов'язкової інформації, що вноситься до обліку адміністративних правопорушень, за формою згідно з додатком 4 до цієї Інструкції.

Начальник Управління
ліцензування та контролю
якості надання медичної
допомоги




І. Слонецький



Додаток 1
до Інструкції з оформлення матеріалів
про адміністративні правопорушення
уповноваженими посадовими особами
Міністерства охорони здоров'я України
(пункт 2 Розділу I)

ПРОТОКОЛ
про адміністративне правопорушення




Додаток 2
до Інструкції з оформлення матеріалів
про адміністративні правопорушення
уповноваженими посадовими особами
Міністерства охорони здоров'я України
(пункт 1 Розділу III)

ЖУРНАЛ
реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення

№ /п

№ та дата складання протоколу

Посилання на нормативний документ (частина статті 164 КУпАП)

Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення

Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол

Посада особи, яка склала протокол

Результат розгляду справи (розмір штрафу, санкції або відмітки про закриття справи)

Примітки

1

2

3

4

5

6

7

8

Розпочато ___ ____________ 20__ рік

Закінчено ___ ____________ 20__ рік



Додаток 3
до Інструкції з оформлення матеріалів
про адміністративні правопорушення
уповноваженими посадовими особами
Міністерства охорони здоров'я України
(пункт 2 Розділу III)

СПРАВА
про адміністративне правопорушення




Додаток 4
до Інструкції з оформлення матеріалів
про адміністративні правопорушення
уповноваженими посадовими особами
Міністерства охорони здоров'я України
(пункт 6 Розділу III)

ПЕРЕЛІК
обов'язкової інформації, що вноситься до обліку адміністративних правопорушень

1

Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення

2

Посада особи, яка склала протокол про адміністративне правопорушення

3

Найменування / прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) суб'єкта господарювання

4

Код за ЄДРПОУ / реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер та серія (за наявності) паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку у паспорті)

5

Місцезнаходження / місце проживання суб'єкта господарювання

6

Форма власності суб'єкта господарювання (державна, комунальна, приватна)

7

Дата та номер протоколу про адміністративне правопорушення

8

Дата вчинення правопорушення

9

Склад правопорушення (частина статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення)

10

Прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення

11

Посада особи щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення

12

Дата направлення матеріалів адміністративної справи до суду

13

Найменування суду

14

Дата прийняття рішення судом

15

Результат прийнятого судом рішення



вгору