Доступність посилання

ТОП новини

Суд у Києві змінив запобіжний захід для ветеранки Котеленець


Вікторію Котеленець затримали 19 січня, суд першої інстанції арештував її на 60 діб
Вікторію Котеленець затримали 19 січня, суд першої інстанції арештував її на 60 діб

Київський апеляційний суд 3 лютого розглянув скаргу захисту колишньої учасниці добровольчого українського корпусу «Правий сектор» і Української добровольчої армії, ветеранки Вікторії Котеленець (позивний «Фортуна») і змінив їй запобіжний захід із тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

У суд викликали «швидку допомогу», матері Котеленець стало зле перед оголошенням рішення.

Ветеранку звільнили у залі суду, але до місця перебування під домашнім арештом її доставить поліція.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, під будівлею суду проходила акція на підтримку ветеранки.

У Міністерстві у справах ветеранів повідомляли, що 3 грудня 2020 року міжвідомча комісія ухвалила рішення про надання Вікторії Котеленець статусу учасника бойових дій.

При отриманні посвідчення УБД Котеленець була затримана правоохоронцями в офісній будівлі, де серед інших відомств, у тому числі, розташовуються і кабінети Мінветеранів. Це затримання відбулося 19 січня. Жінку заарештували на 60 діб.

22 січня в Одесі на акції підтримки Вікторії Котеленець активістка Ярослава Вітко повідомила, що «Котеленець інкримінують участь у створенні незаконних збройних формувань і жорстоке поводження із полоненими».

За її словами, Котеленець нібито сплутали із жінкою, яка воювала на боці угруповання «ДНР». У правоохоронних органах цю версію публічно не коментували.

«Правий сектор»

«Правий сектор» означує себе як національно-визвольний рух і українську військово-політичну силу, що ставить собі за мету побудову національної держави українців. Зараз рух складається з трьох сегментів: Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», політичної партії «Правий сектор» і організації «Права молодь».

Рух оформився під час Революції гідності (сам «ПС» вважає датою свого заснування 28 листопада 2013 року) як спілка правих організацій і окремих активістів, ініціатором вважають організацію «Тризуб» імені Степана Бандери. У липні 2014 року, на початку російської агресії на Донбасі, створене воєнізоване формування «Добровольчий український корпус «Правий сектор» (ДУК ПС), яке попрямувало на фронт.

11 листопада 2015 лідер організації Дмитро Ярош заявив про складення з себе повноважень провідника, а у грудні 2015-го залишив лави організації і заявив про створення нового громадсько-політичного руху.

Того ж року частина ДУК «Правий сектор» перейшла на контракт до ЗСУ. Втім, як повідомляв тоді прес-секретар «Правого сектору» Артем Скоропадський, ішлось про перехід у ЗСУ лише деяких бійців з «кількох тисяч», які, за його словами, воювали в ДУК. Перехід усього корпусу, за його словами, можливий тільки після прийняття закону про присутність добровольчих формувань серед регулярних військ «за прикладом Союзу оборони Естонії».

У липні 2018 року відбулася зустріч Сергія Наєва (на той час командувача операції Об’єднаних сил) із командиром ДУК ПС Андрієм Стемпіцьким. Тоді Наєв виступив проти присутності добровольців на передовій: «​Що стосується людей, які раніше їздили для виконання незрозумілих завдань у зону бойових дій, які не мають законного права мати зброю: тепер люди, які не входять до складу жодної силової структури, офіційно, згідно з нормами закону, позбавлені права перебувати в зоні бойових дій».

XS
SM
MD
LG