Доступність посилання

ТОП новини

Трьох фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» перевезли в інше СІЗО – адвокат


Один із фігурантів алуштинського «справи Хізб ут-Тахрір» Ельдар Кантиміров
Один із фігурантів алуштинського «справи Хізб ут-Тахрір» Ельдар Кантиміров

Трьох фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» Ленура Халілова, Ельдара Кантімірова і Руслана Нагаєва перевезли із СІЗО-1 в СІЗО-5 російського Ростова-на-Дону, в зв’язку з чим призначене на понеділок, 1 лютого, судове засідання в Південному окружному військовому суді не відбулося. Про це повідомляє громадська ініціатива «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

«Сьогодні судове засідання не відбулося. Як пояснив головуючий суду, була подана заявка в слідчий ізолятор. Але в якийсь момент дізналися, що наших підзахисних перевели в інше СІЗО. Зокрема, Халілова, Нагаєва і Кантімірова перевели в СІЗО-5, а (Руслан – ред.) Месут залишився у СІЗО-1. У зв’язку з цим суд не встиг зробити нову заявку, тому перенесено було судове засідання на 9, 10 і 11 лютого», – розповів захисник.

Очікується, що на наступних судових засіданнях сторона звинувачення продовжить представляти свої докази, зокрема будуть прослуховувати аудіофайли зустрічей, які були записані таємно ФСБ Росії, додав адвокат.

Офіційної інформації від російської пенітенціарної служби щодо переміщення фігурантів цієї справи немає.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

XS
SM
MD
LG