RU
 

Знайдено спосіб швидко очистити організм від алкоголю

Корреспондент.net,  12 листопада 2020, 16:43
0
2836
Знайдено спосіб швидко очистити організм від алкоголю
Фото: pixabay.com
Вчені придумали простий спосіб очистити кров від алкоголю

Канадські вчені запропонували використовувати для виведення алкоголю з організму легені й придумали спеціальний пристрій.

 
Вчені з Університетської мережі охорони здоров'я (UHN) у Торонто розробили метод виведення алкоголю з організму, що не вимагає дорогого устаткування. Результати їхньої роботи були опубліковані в журналі Scientific Reports.
 
Відомо, що етанол, присутній у всіх алкогольних напоях, при досягненні певного рівня концентрації в крові починає діяти як отрута. Він порушує функцію кровообігу, вражаючи мозок та інші органи.
 
За даними ВООЗ, у результаті важкої алкогольної інтоксикації у світі щороку помирає близько трьох мільйонів осіб.
 
До 90% відсотків алкоголю з організму людини виводить печінка, при цьому процес проходить зі сталою швидкістю, яка не може бути збільшена.
 
Прискорити виведення алкоголю із крові можна за допомогою діалізу, внутрішньосудинного введення рідини й подачі кисню.
 
Канадські вчені запропонували використовувати для виведення алкоголю легені. Вони виявили, що при гіпервентиляції - глибокому й швидкому диханні - алкоголь виводиться в три рази швидше, ніж через печінку, і чим глибшим є дихання, тим більше алкоголю виводиться з організму.
 
Цей прийом був відомий лікарям і раніше, проте його застосування супроводжується різким виведенням вуглекислого газу, що у свою чергу викликає запаморочення, непритомність і оніміння рук і ніг.
 
Дослідники розробили компактний пристрій розміром з портфель, який дозволяє підтримувати рівень вуглекислого газу в крові пацієнта під час гіпервентиляції.
 
Автори вважають, що вироблена ними концепція дозволить не тільки створити нові методики лікування важкої алкогольної інтоксикації, а й допоможе тим, хто просто хоче швидко протверезіти.
 
Під час досліджень пристрій було успішно випробувано добровольцями, проте в подальшому потрібні повноцінні випробування в клінічних умовах.
 
Раніше вчені прийшли до висновку, що похмілля знижує функції мозку й погіршує пам'ять.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet
ТЕГИ: алкогольученыеустройство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читати коментарі